piątek, lipiec 12, 2024
sobota, 10 grudzień 2022 16:09

Złote sygnety - jak wybrać odpowiednie?

Złote sygnety próby 585  Złote sygnety próby 585  pixabay

Chociaż sygnet jest jednym z najstarszych typów, jest stylem i przedmiotem często kojarzonym z mężczyznami. Jednak damskie złote sygnety stale zyskują na popularności, dlatego nie ma powodu, aby kobiety nie nosiły tej pięknej biżuterii, podkreślając przy tym swój charakter. Zobacz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób wybrać odpowiedni!

Czym tak naprawdę jest złoty sygnet?

Złote sygnety, to biżuteria z wielowiekową tradycją ale mają pewne cechy wspólne z pierścionkami. Oba można nosić na palcu, oba pomagają się wyróżnić i podkreślić swój charakter. Ramka sygnetu przeważnie jest płaska, z wypukłym kamieniem, oprócz tego jest trochę szerszy niż obręcz pierścienia. Na złotym sygnecie próby 585 może też znajdować się np. herb, jak to miało miejsce w dawnych czasach.

Natomiast obecnie  popularne są inicjały lub nawet same litery. Nowoczesne projekty trochę różnią się od poprzedników, mają zazwyczaj  gładką krawędź lub wykończenie z prostego kamienia. Sygnety z żółtego złota często różnią się kształtem, od okrągłego po owalny. 

Sygnety w różnych kolorach i rozmiarach

Sygnety są specyficzną biżuterią, tradycyjnie nosi się je na małym palcu, a ich historia sięga tysięcy lat wstecz. Kiedyś męski sygnet ze złota był dużym wyróżnikiem i oznaką statusu społecznego, pokazywanie się w złotym sygnecie na palcu pokazywało, stan posiadania osoby noszącej.

Przyjęło się, że ktoś, kto posiada drogą, elegancką biżuterię np. złoty sygnet 585, zakłada ją najczęściej na mały palec. Złote pierścionki są najczęściej wykonane w uniwersalnych rozmiarach, dzięki czemu mogą pasować na każdy palec, w przypadku sygnetów jest trochę inaczej, rozmiary są mniejsze, a więc można je nosić tylko na małym palcu.

Złote damskie i męskie sygnety próby 585

Złoto jest klasycznym kolorem sygnetów i najlepszym wyborem, jeśli chodzi o damską i męską biżuterię. Złote sygnety próby 585 świetnie pokazują charakter i są dużym wyróżnikiem dla osoby noszącej, takie było zresztą ich pierwotne zastosowanie. 

Ouro prezentuje biżuterię o prostym i  jednocześnie eleganckim stylu, dzięki złotemu połyskowi  damskie złote sygnety mogą pojawiać się w wielu kolorach. Bardzo ważne są także spokojne odcienie, sygnety z żółtego lub różowego złota będą świetnie komponowały się z odcieniami spokojnych kolorów.

Jakie złote sygnety próby 585 będą najlepsze?

W Ouro znajdziesz dużą kolekcję złotych sygnetów męskich i damskich, pochodzą one z kolekcji Authors. Nasze produkty prezentują elegancki styl, który obejmuje piękną złotą biżuterię, szczególnie ciekawie prezentują się złote sygnety próby 585.

Piękny i błyszczący sygnet potrafi natychmiast przykuć uwagę i zapewnić rozpoznawalność osobie noszącej. Złote sygnety damskie i męskie są dziś wspaniałym wyróżnikiem, a oferta jest na tyle szeroka i różnorodna, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.