środa, 21 październik 2020 11:20

Zestawy kreatywne dla dziewczynek i chłopców, które rozwijają wyobraźnię

zestawy kreatywne dla dziewczynek zestawy kreatywne dla dziewczynek

Trudno o lepszą formę nauki niż zabawa. To niezawodny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym – malec spędza czas w lubiany przez siebie sposób, a jednocześnie ma szansę doskonalić posiadane umiejętności lub zdobywać nowe. Niezwykle pomocne okazują się tu zestawy kreatywne dla dziewczynek i chłopców, które świetnie rozwijają dziecięcą wyobraźnię.

 

Zabawki kreatywne – dlaczego warto na nie postawić?

Zastanawiasz się, dlaczego kreatywność jest tak ważna w życiu dziecka, a zestawy kreatywne dla dziewczynek i chłopców to zabawki, na które warto stawiać już od najmłodszych lat? Powód jest bardzo prosty – zabawki kreatywne doskonale rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uwalniają pomysłowość i poszerzają fantazję. To jednak nie jedyne ich zalety. Tego typu zestawy wspierają też rozwój zdolności manualnych, które przydają się na przykład podczas późniejszej nauki pisania. Warto także wspomnieć, że zabawki kreatywne potrafią zająć dziecko na długi czas, wciąż dostarczając ciekawych bodźców.

W sklepach dostępny jest ogromny wybór zabawek kreatywnych – zapewne zastanawiasz się więc, na które rzeczywiście warto się zdecydować. Pamiętaj, że zabawka powinna być przede wszystkim dopasowana do wieku dziecka. Informację dotyczącą grupy wiekowej, dla jakiej przeznaczony jest dany produkt, zawsze znajdziesz na opakowaniu. Jeśli kupujesz zestaw kreatywny na prezent, możesz również zapytać rodziców dziecka, jakiego typu zabawki sprawiają ich pociesze największą radość.

Zestawy kreatywne dla dziewczynek – jakie wybrać?

W przypadku dziewczynek ogromną popularnością cieszą się zabawki umożliwiające samodzielne tworzenie różnego rodzaju ozdób. Tego typu zestawy najczęściej składają się z wielobarwnych koralików oraz metalowych i drewnianych elementów o rozmaitych kształtach, które można nawlekać na dołączone sznurki, kreując w ten sposób piękną, dziecięcą biżuterię – naszyjniki czy bransoletki. Oprócz kreatywności, tego typu zabawki pozwalają ćwiczyć precyzję ruchów, zdolności manualne oraz cierpliwość.

Dużym powodzeniem cieszą się też zestawy do malowania – wodą dla młodszych dzieci lub farbkami w przypadku tych starszych. Dziewczynki w wieku szkolnym z pewnością zainteresują także zabawki kreatywne polegające na wykonywaniu różnego rodzaju doświadczeń – pozwalają one na przygotowanie własnego kremu, zabawkowych słodyczy czy odlewów gipsowych.

Zabawki kreatywne dla chłopców – propozycje

Na rynku nie brakuje również zabawek kreatywnych stworzonych z myślą o chłopcach. Oprócz zestawów do malowania, które potrafią pochłonąć maluchy niezależnie od płci, wśród najciekawszych propozycji dla chłopców wymienić możemy zabawki polegające na składaniu pojazdów czy tworzeniu budowli. Niezwykle popularne są też zestawy majsterkowicza – zawierają one liczne elementy, które można przybijać i przykręcać przy pomocy dołączonych narzędzi. Niezawodne w rozwijaniu kreatywności są także wszelkie zabawkowe instrumenty, które od lat zachwycają nie tylko chłopców, ale i dziewczynki.