piątek, 04 grudzień 2020 17:50

Zdrowie z zapachu

Instytut Aromaterapii Instytut Aromaterapii

Zachowanie dobrej kondycji psychofizycznej w każdym wieku i różnych sytuacjach życiowych wymaga holistycznego podejścia do dbania o nasze ciało i psychikę. Ważnym, a nawet niezbędnym elementem, takiej dbałości jest korzystanie z dobrodziejstw jakie dają nam zapachy i aromaty. Instytut Aromaterapii to miejsce, w którym znajdziemy zapach odpowiadający naszym potrzebom.

Zdrowie z zapachów natury

W ostatnich latach obserwujemy powrót do naturalnych metod radzenia sobie z różnymi dolegliwościami. Wracają do łask zioła, kwiaty, których nasi przodkowie używali dla uśmierzenia bólu, uspokojenia nerwów, przywołania snu lub wyleczenia chorób. Po zachwycie nad możliwością produkcji chemicznych środków na wszystko oraz przy rosnącej świadomości że chemia nie pozostaje bez negatywnego wpływu na nasz organizm staramy się zwracać uwagę aby to co jemy lub nakładamy na skórę było tej chemii pozbawione. Tak samo jest w kwestii zapachów, które mają niesamowitą moc. Również te pochodzenia naturalnego mają zdecydowanie korzystniejszy wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie niż ich chemiczne odpowiedniki. Leczyć zapachami współcześnie można wiele dolegliwości i wykorzystywać je w różnych sytuacjach. Mogą pomóc w zmęczeniu i apatii, stanach depresyjnych ale również mogą ukoić skołatane nerwy i umysły, które nie mają lekko we współczesnym świecie pełnym bodźców. Więcej przydatnych informacji oraz wyjątkowej jakości produkty można otrzymać na stronie firmy Instytut Aromaterapii

Zestresowany? Powąchaj

Zostało dowiedzione naukowo, że pobyt w lesie wyraźnie obniża poziom hormonów stresu we krwi. Wielu ludzi to wie z własnego osobistego doświadczenia kiedy krótki spacer między drzewami potrafi błyskawicznie poprawić nastrój nawet po ciężkim dniu. Nie wszyscy jednak mają szczęście mieszkać w bezpośrednim sąsiedztwie lasu iglastego, który sam w sobie jest swoistym instytutem aromaterapii. Rozwiązaniem mogą być olejki eteryczne oraz specjalne dyfuzory, które pozwolą cieszyć się leśnymi aromatami we własnych czterech ścianach. Aromaty sosnowe, pichtowe, jałowcowe działają nie tylko łagodząco na nasz układ nerwowy ale również korzystnie oddziałują na drogi oddechowe. Innym zapachem, który przyda się wszystkim tym, którzy od miesięcy tkwią w domu na home office, jednocześnie nadzorując naukę zdalną swoich dzieci za ścianą, będzie zapach lawendy. Możemy go rozpylić w dyfuzorze lub dodać do wieczornej kąpieli. Pozwoli to porządnie odpocząć przebodźcowanemu umysłowi i załagodzi stres związany z niepewną sytuacją. Takie stuprocentowo naturalne zapachy znajdziemy w w ofercie polskiej firmy Instytut Aromaterapii.

 

 

Czytany 200 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.