środa, 14 kwiecień 2021 10:50

Zakupy online dostawa tego samego dnia

Sklepy spożywcze online Sklepy spożywcze online pixabay

Często zdarza się, że zależy nam na ekspresowych zakupach, ale nie możemy wyjść z domu lub brakuje nam czasu na odwiedzenie sklepu.

Wówczas warto sprawdzić zakupy online z dostawą tego samego dnia, które oferuje coraz więcej sieci. Jak działa taka opcja i w jakich sklepach spożywczych możemy z niej skorzystać?

Zakupy z szybką dostawą tego samego dnia

Kupując przez internet najczęściej mamy do czynienia z 2-3 dniowym oczekiwaniem na realizację zamówienia i dostawy zakupów do naszych domów. Jednak, jak się okazuje, istnieje wiele sieci spożywczych umożliwiających dostarczenie zamówionych produktów jeszcze tego samego dnia. Takie rozwiązanie to doskonała opcja dla osób zapracowanych, które nie mają czasu na dojazd do sklepu stacjonarnego, chorych, starszych i każdego klienta, który chce wygodnie i komfortowo robić zakupy. 

Sklepy spożywcze online oferujące taką możliwość najczęściej współpracują z firmami, które świadczą usługi z zakresu dostawy zakupów. Mowa o takich aplikacjach jak Glovo czy Everli. Dzięki takim ofertom możemy zrealizować zakupy z dostawą z Biedronki lub Lidla. Dodatkowo, w niektórych sieciach spożywczych online możemy zamawiać bezpośrednio przez stronę www, otrzymując tym samym możliwość dostawy jeszcze tego samego dnia. Jak wskazuje gazetka promocyjna Auchan, taką możliwość niedawno wprowadził Auchan Direct. 

Zakupy online z dostawą tego samego dnia. O czym pamiętać?

Warto zwrócić uwagę na to, że jeśli zależy nam na jak najszybciej realizacji dostawy, powinniśmy zamawiać produkty w godzinach porannych. Im wcześniej zrobimy zakupy, tym większe szanse, że towar zostanie dostarczony w ciągu kilku godzin. Dotyczy to przede wszystkim sklepów oferujących dostawę zakupów zamawianych na stronach internetowych. Najczęściej jednak przy składaniu zamówienia widoczna jest lista dostępnych terminów wraz z przedziałem godzinowym, a my możemy wybrać najdogodniejszą porę dnia.

W przypadku wyżej wspomnianych aplikacji, np. Glovo, najczęściej dostawa odbywa się w ekspresowym tempie. Zamawiając dostarczenie zakupów za ich pośrednictwem, nie musimy obawiać się długiego oczekiwania na realizację usługi. Kurier pojawia się pod naszymi drzwiami w ciągu kilku godzin od przyjęcia przez firmę zamówienia.