sobota, czerwiec 22, 2024
niedziela, 06 luty 2022 18:07

Wyprzedaże zimowe w duchu slow life – czy to możliwe?

final sale final sale pixabay

Na całego trwają wyprzedaże zimowe 2022, równolegle luty jest dla wielu osób okazją do spróbowania swoich sił w no shop feb, czyli miesiącu bez zakupów.

Od lat jesteśmy bowiem zalewani nowymi ubraniami i dodatkami, które tuż po zakupie lądują na dnie szafy i już nigdy więcej nie oglądają światła dziennego. Zatem jak przygotować się do wyprzedaży, żeby nie żałować, a jednocześnie skorzystać z okazji?

Wyprzedaże zimowe – kupuj mniej, wybieraj dobrze

Ile ciuchów naprawdę potrzebujemy? Takie pytanie od dawna zadają sobie zwolennicy idei zero waste czy ruchów ekologicznych. Na ich fali coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie do własnego życia ograniczeń zakupowych, niektórzy rezygnują z konsumpcji na miesiąc, inni na cały rok lub uczą się podchodzić do wyprzedaży zimowych czy innych zakupów z głową.

wyprzedaże z głową

Przede wszystkim, warto stawiać na produkty wysokiej jakości. Ubrania, które skulkują się po pierwszy praniu czy poliestrowe, nieprzepuszczające powietrza sukienki wyglądają pięknie tylko na wieszaku i chwilę po zakupie.

Aby tego uniknąć, należy sięgać po wysokiego gatunku, naturalne materiały, które nie zaciągną się po pierwszym nałożeniu, a w dodatku zazwyczaj odznaczają się bardziej zrównoważonym procesem produkcji i recyklingu, np. len, bawełna, wiskoza czy lyocell.

Na wyprzedażach zimowych dobrze jest również zwracać uwagę na szycie – równe szwy to znak dobrej jakości – a także na obecność podszewki, grubość splotu czy dopasowanie ubrania do sylwetki.

Jak przygotować się do wyprzedaży?

Przed zakupami, warto wykonać kilka przygotowań, które pomogą w świadomym podejściu do wyprzedaży zimowych:

  1. Przyjrzeć się ubraniom, które już mamy i skompletować je w zestawy – wówczas lepiej widać, jakich akcesoriów nam brakuje,
  2. Stworzyć listę potrzebnych ubrań,
  3. Określić paletę barw i wzorów, które najlepiej nam służą i trzymać się jej podczas zakupów – to pomoże nie rzucić się pod wpływem chwili na strój, który kompletnie nie pasuje do naszego stylu.

Buty i kurtki zimowe – wyprzedaż okazją do inwestycji na lata

Skórzane buty, wełniane płaszcze czy kurtki puchowe to jedne z tych elementów garderoby, które wiążą się z większymi wydatkami. Dlatego warto polować na nie na wyprzedaży zimowej 2022. Stawiając na wysoką jakość odzieży i dodatków, mamy większe szanse na udane zakupy. Warto przy tym sięgać po klasyczne modele, które bez problemu zestawimy z pozostałymi częściami garderoby, ulegającymi częstszym wymianom.

Final sale we Wrocław Fashion Outlet

W centrum handlowym Wrocław Fashion Outlet właśnie trwa final sale, co wiąże się z nawet 80% obniżkami od cen regularnych. Dlaczego warto postawić właśnie na to centrum? W jednym miejscu znajdziesz butiki renomowanych marek, które od lat zaskarbiają sobie zaufanie klientów, dzięki wysokiej jakości ubraniom i dodatkom. Warto sprawdzić ofertę takich butików i salonów, jak: Ecco, Adidas, Lacoste czy Marc O’Polo. Dodatkowo, dołączając do programu lojalnościowego Wrocław Fashion Club (https://wroclawfashionoutlet.com/o-fashion-club), za każde zakupy możesz gromadzić punkty, a następnie wymieniać je na dodatkowe rabaty.