poniedziałek, 18 styczeń 2021 21:47

Wyposażenie salonu fryzjerskiego – co powinno się w nim znaleźć?

Wyposażenie salonu fryzjerskiego  Wyposażenie salonu fryzjerskiego 

Dobry salon fryzjerski to przede wszystkim ludzie pełni pasji i umiejętności, które sprawiają, że każda klientka po wykonaniu usługi wychodzi zadowolona.

Jednak nawet najlepsze umiejętności bez odpowiedniego wyposażenia nic nie dadzą. Dlatego warto zastanowić się, jak wyposażyć salon, by praca w nim była efektywna, a klientki dobrze się czuły. Jakie wyposażenie powinno się w nim znaleźć? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jakie meble powinny znajdować się w salonie fryzjerskim?

Podstawowe meble, jakie powinny znaleźć się w salonie fryzjerskim to te, które ułatwiają wykonywanie takich czynności jak mycie włosów, ich strzyżenie i stylizacja. Dlatego też w takim miejscu powinna być myjka z odpowiednio wyprofilowanym zlewem oraz wygodnym siedziskiem dla klientów. Przy stanowisku pracy fryzjera powinien znaleźć się fotel z możliwością regulacji wysokości siedzenia oraz podpórką na nogi dla klientki. Oprócz tego powinna być tam także konsoleta z lustrem oraz podstawką na aktualnie używane przez fryzjera akcesoria i kosmetyki. Ciekawym dodatkiem do tego wszystkiego jest ruchoma szafka, w której fryzjer ma możliwość przechowywania wszystkich swoich narzędzi i kosmetyków. Ruchoma szafka sprawia, że może mieć je zawsze pod ręką, niezależnie od tego, z której strony aktualnie pracuje.

Warto też pamiętać o meblach stanowiących wyposażenie poczekalni dla klientów. Tutaj powinny znaleźć się takie elementy jak: niewielki stolik, wieszak na ubrania, a także wygodna kanapa.

Jakie akcesoria fryzjerskie to prawdziwy must have w każdym salonie?

Wyposażenie salonu fryzjerskiego to także akcesoria pozwalające na profesjonalne wykonywanie usług. Do podstawowych produktów zalicza się tutaj przede wszystkim nożyczki fryzjerskie umożliwiające perfekcyjne cięcie włosów. Obok klasycznych nożyczek używane chętnie są również degażówki, czyli nożyczki do cieniowania włosów. Wśród akcesoriów fryzjerskich znajdują się także różnego rodzaju grzebienie, szczotki do rozczesywania i modelowania, a także pędzle do oczyszczania twarzy i ubrania ze ściętych włosów. Ciekawą propozycją są zestawy profesjonalnych narzędzi fryzjerskich, które niejednokrotnie sprzedawane są wraz z pasującym do nich etui.

Oprócz tego, warto zaopatrzyć się w różnego rodzaju dodatkowe akcesoria, które ułatwiają utrzymanie salonu w czystości, a także zmniejszają ryzyko zabrudzenia ubrania klientów. Są to przede wszystkim różnego rodzaju peleryny i taśmy. Jeżeli salon obsługuje także dzieci, warto zainwestować w produkty z ciekawymi, dziecięcymi motywami np. postaciami z bajek