niedziela, kwiecień 14, 2024
wtorek, 25 lipiec 2023 18:29

Wymarzone wesele w Bielsku krok po kroku - wybór idealnej sali

sale weselne sale weselne mat.prasowe

Ma być jak z bajki. Wygodna, bezpieczna, przestronna. Powinna świetnie prezentować się na zdjęciach, zapewnić niezapomniane wspomnienia i mieć w sobie „to coś”, co sprawi, że poczujecie się swobodnie i wyjątkowo. Jeśli planujecie wesele w mieście Bielsko, sprawdźcie, jak krok po kroku znaleźć miejsce, które spełni wszystkie Wasze oczekiwania.

 

Krok 1: Lokalizacja

Kiedy już powiecie sobie „tak”, czas odpowiedzieć na pytanie „gdzie?”. Niezależnie od tego czy planujecie ślub kościelny czy cywilny, warto uwzględnić odległość od miejsca zaślubin do restauracji na wesele tak, by droga nie dłużyła się ani Wam ani gościom. Chyba, że planujecie złożyć sobie przysięgę już na miejscu, choćby w plenerze.

Oprócz dystansu od kościoła czy urzędu, zwróćcie uwagę na otoczenie. Jeśli lubicie bliskość natury i planujecie wesele w okolicach Bielska-Białej, świetnym kierunkiem będzie rejon Beskidu Śląskiego. Malowniczy krajobraz z dala od zgiełku pomoże Wam i Waszym gościom wprowadzić się w nastrój świętowania. Ciekawe miejsce znajdziecie tu: WESELA BIELSKO

Krok 2: Termin przyjęcia weselnego

Zaznaczcie na mapie te sale weselne w Bielsku, które spełniają Wasze wymagania lokalizacyjne, a potem sięgnijcie po telefon i pytajcie o wolne terminy. Jeśli ustaliliście już datę ślubu, skupcie się na miejscach z możliwością rezerwacji konkretnego dnia. O ile termin przyjęcia weselnego jest na razie orientacyjny, możecie zorganizować wesele w sali, która najbardziej odpowiada Waszym potrzebom.

Krok 3: Styl wesela

Boho? Vintage? Gmalour? Klasyka? Styl Waszej imprezy powinien współgrać z możliwościami i wystrojem sali. Na rustykalne przyjęcie w plenerze poszukajcie stodoły z zapleczem albo regionalnej chaty grillowej. Klasyczna uroczystość potrzebuje przestrzeni i eleganckiej sali bankietowej, a impreza vintage wymaga retro klimatu i kameralnej atmosfery.

 

Krok 4: Liczba gości

Marzycie o przyjęciu w gronie najbliższych, a może tradycyjnym weselu z „pompą”? Najlepsze miejsce na wesele, to takie, które pomieści wszystkich Waszych gości, umożliwi im wygodne zaparkowanie auta, komunikację ze strefą do zabawy i biesiadowania, a także zapewni miejsce do odpoczynku.

Krok 5: Budżet

Wasz wybór najpewniej ograniczył się już do kilku dostępnych opcji. Możecie umówić się na spotkanie z menadżerami wybranych sali weselnych w Bielsku i okolicy, obejrzeć obiekty na żywo i sprawdzić oferty cenowe. Przed spotkaniem określcie swój budżet, najlepiej w formie widełek cenowych.

Krok 6: Menu weselne

Pyszne, sycące i pięknie podane potrawy. Menu weselne powinno odpowiadać Waszym podniebieniom i smakować gościom, a do tego uwzględniać diety i alergie pokarmowe. Przed podjęciem ostatecznej decyzji koniecznie przestudiujcie menu jakie oferuje obiekt, spytajcie o możliwość dostosowania go do waszych potrzeb i umówcie się na degustację.

Krok 7: Obsługa

Spotkanie z załogą sali weselnej to świetna okazja do bliższego poznania teamu, który potencjalnie zadba o Was w dniu Waszego święta. Szukajcie zespołu profesjonalistów, ale też uśmiechniętych, życzliwych ludzi, którzy już na wstępie wykażą się empatią i wzbudzą Wasze zaufanie.

Krok 8: Komfort gości

Zanim złożycie podpisy na umowie o wynajem sali weselnej, zatroszczcie się o komfort Waszych bliskich. Upewnijcie się, że ci, którzy zechcą przenocować w pobliżu, znajdą miejsca noclegowe. Zadbajcie o dzieci, sprawdźcie, czy w wybranym miejscu znajduje się przestrzeń do zabawy. Zapytajcie menadżera o udogodnienia dla osób starszych i z niepełnosprawnościami.

Krok 9: Marzenia specjalne

Na koniec czas na życzenia do weselnej wróżki.

Bufet słodkości? Sztuczne ognie? Kulig? Drink bar? Kurs salsy, a może wysęp ulubionego zespołu muzycznego? Dobry menadżer pomoże Wam zorganizować wymarzone przyjęcie weselne i zadba, by ich jedynym zmartwieniem stało się niecierpliwe odliczanie do wielkiego dnia.

Jeśli potrzebujecie poznać bardziej szczegółowe kwestie ważne przy szukaniu wymarzonej sali weselnej, zapraszamy do artykułu: https://www.patizonet.com/pl/life/na-co-zwrocic-uwage-szukajac-sali-weselnej.html