środa, lipiec 24, 2024
czwartek, 08 wrzesień 2022 10:25

Wybór sukni wieczorowych

Suknia wieczorowa Suknia wieczorowa

Znalezienie wyjątkowej i idealnej sukni wieczorowej bywa trudnym zadaniem, ale jak najbardziej możliwym do realizacji. Wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka najważniejszych pytań i zadbać o jej dopasowanie do figury i ogólnych oczekiwań.

Istotne są także krój, długość, kolor i adekwatność do okazji. Jeżeli wszystkie kryteria zostaną wzięte pod uwagę, kobieta z pewnością poczuje się pięknie, niezależnie od noszonego rozmiaru.

Idealna suknia wieczorowa

Podczas poszukiwań sukni wieczorowej niewskazany jest pośpiech, każda naszym zdaniem interesująca powinna zostać przymierzona. Najlepiej na zakupy wybrać się z kimś bliskim, aby usłyszeć szczerą opinię na temat prezentowania się w wybranej kreacji. Każda suknia wieczorowa występuje w kilku rozmiarach, dlatego panie o każdym typie figury znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Często potrzebne jest dużo czasu na znalezienie wyjątkowej i pasującej pod każdym względem kreacji. Suknia wieczorowa ma za zadanie podkreślać wszystkie atuty sylwetki, a tuszować te części ciała, które naszym zdaniem odbiegają od ideału. Wyznacznikiem ma być własne poczucie estetyki, gust i indywidualny styl ubierania się, takich kwestii nie powinny narzucać osoby trzecie. Istnieją jednak kroje dostosowane do określonych rodzajów sylwetek, które warto poznać. Kształt klepsydry najlepiej wyeksponuje suknia wieczorowa z wycięciem w talii, rozcięciem na nodze. Dzięki takim zabiegom ramiona i plecy zostaną podkreślone, przy jednoczesnym uwydatnieniu biustu i talii. Kobiety chcące ukryć grubsze uda i masywne pośladki najkorzystniej prezentują się w strojach z asymetrycznym dołem, rozkloszowanym fasonie i długości midi. Dopuszczalna jest asymetryczna długość przodu i tyłu.

suknia wieczorowa

suknia wieczorowa

Dopasowanie sukni do sylwetki

Suknia wieczorowa dla właścicielki smukłego ciała powinna być dopasowana do sylwetki, mile widziane są ewentualne falbanki i długość do kostek. Ale dobrym wyborem jest również sukienka mini, chociaż nie jest adekwatna do każdej okazji. Figura o kształcie gruszki uzasadnia zakup sukienki hiszpanki, w której wąskie ramiona zostaną optycznie poszerzone, a masywniejsze biodra wyszczuplone. Suknie z wiązaniem w pasie, ewentualnie paskiem sprawdzą się u kobiet mających problem z odpowiednimi proporcjami sylwetki.  Poza dopasowaniem sukni wieczorowej do sylwetki powinno się zwrócić uwagę na materiał, z której powstała. Nie każda tkanina dobrze ułoży się na ciele, innym problemem może być nieodpowiedni kolor. Może to zaważyć na ostatecznym wyglądzie, dlatego poszukiwania mogą się przedłużyć. Z całą pewnością nie warto sugerować się panującą obecnie modą, nie jest to gwarantem dopasowania do siebie i swoich oczekiwań. Suknia wieczorowa to jeden z najważniejszych elementów wyglądu kobiety na ważnych uroczystościach. Całości powinien dopełniać piękny makijaż, dopasowana biżuteria i inne dodatki. Najważniejsza jest równowaga, stawiając na bogato zdobioną sukienkę trzeba wybrać subtelne elementy biżuterii lub całkowicie z nich zrezygnować. Znacznie lepiej przyjęty jest umiar w wyglądzie, niż nadmiar zbędnych ozdób.