wtorek, kwiecień 16, 2024
wtorek, 30 czerwiec 2020 13:47

Wszywka alkoholowa esperal Bydgoszcz i Toruń

Esperal to lek, który tworzy niechęć do alkoholu, łagodzi apetyt na napoje alkoholowe, sprawia, że osoba uzależniona myśli o swoim zdrowiu i przyszłości.

 

 

Jak działa esperal?

Esperal blokuje wytwarzanie enzymu dehydrogenazy alkoholowej w wątrobie, dzięki temu organizm przestaje metabolizować alkohol, traktuje etanol jako truciznę. Wypicie alkoholu po zaszyciu wywoła ostre zatrucie alkoholowe. Powikłania mogą być różne, najczęściej są to wymioty lub nadciśnienie. Pacjent zaczyna się bać spożywać alkohol wiedząc, jakie negatywne reakcje może wywołać wszyty esperal w jego organizmie. Zatem pragnienie napojów zawierających alkohol jest tłumione przez instynkt samozachowawczy. Ze względu na długi czas trwania leku pacjent może wyjść z nałogu alkoholowego. Człowiek dzień po dniu uczy się cieszyć życiem bez alkoholu.

 

Jak wygląda zabieg wszycia esperalu w Bydgoszczy?

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej przeprowadzany jest w gabinecie chirurgicznym. Jednym z najlepszych takich gabinetów w Bydgoszczy jest https://esperalbydgoszcz.pl/ .

Implementacja wszywki alkoholowej odbywa się w drugim etapie uzależnienia od alkoholu, gdy pacjent nie jest w stanie kontrolować swoich działań, nie może się powstrzymać i stara się uzyskać alkohol w jakikolwiek sposób. Przed zabiegiem pacjent jest badany, ustala się, czy ma przeciwwskazania do wszycia esperalu. Bardzo ważne jest, aby nie pił alkoholu przez kilka dni przed zaszyciem alkoholowym. Aby przyspieszyć oczyszczenie krwi z produktów rozpadu etanolu zalecamy przed zabiegiem skorzystać z odtruwania alkoholowego.

Przed implementacją esperalu specjalista upewnia się, że uzależniony ma motywację do trzeźwości. Jeśli dana osoba wątpi, że potrzebuje leczenia, psychoterapeuta dodatkowo z nim współpracuje. Takie podejście pozwala przygotować alkoholika do skutecznej terapii, minimalizuje ryzyko zakłóceń w najbliższej przyszłości.

Przed wszyciem wszywki alkoholowej pacjent podpisuje zgodę na zabieg. Potwierdza zatem, że zna potencjalne konsekwencje działania esperalu, wie, jak się po nim zachować.

Następnym krokiem jest podanie leku. W rzeczywistości zabieg jest prosty i bezpieczny dla pacjenta. Odbywa się to w znieczuleniu miejscowym. Najpierw pacjentowi wstrzykuje się środek znieczulający, następnie wykonuje się małe nacięcie skalpelem i wszywa się tabletkę disulfiramu domięśniowo w okolice pośladków. Uzależniony od alkoholu nie odczuwa poważnego dyskomfortu podczas zabiegu.

Ciesz się życiem po wszyciu esperalu!

Po zabiegu ważne jest, aby przestać przyjmować alkohol w dowolnej formie. Nie możesz jeść słodyczy z nadzieniami zawierającymi alkohol, brać leków na bazie alkoholu, a nawet jeść sfermentowane potrawy. Przestrzegając tych prostych zasad, chronisz się przed problemami zdrowotnymi i na stałe pozbywasz się patologicznego głodu alkoholu.