piątek, kwiecień 12, 2024
wtorek, 09 maj 2023 19:24

Top 3 najczęściej wybieranych produktów dla aktywnych Dzieci

https://qkids.pl/ https://qkids.pl/ mat.prasowe

Aktywności na świeżym powietrzu niosą za sobą masę korzyści i pozwalają Najmłodszym na prawidłowy rozwój psychoruchowy. Nasze Maluchy mają do wyboru mnóstwo możliwości, by spędzać czas poza domem. Oprócz klasycznych zabaw możemy zaoferować im również jazdę na rowerze, deskorolce, czy hulajnodze. Wybór pojazdu będzie zależał od tego, w jakim wieku jest nasza Pociecha oraz jakie są jej umiejętności i potrzeby. Przedstawiamy top 3 najczęściej wybieranych produktów dla aktywnych Dzieci.

Aktywności na świeżym powietrzu – jak wspomóc rozwój psychoruchowy Dziecka 

Aby zapewnić prawidłowy rozwój Malucha, niezmiernie ważne jest dbanie o jego aktywność fizyczną. Według Światowej Organizacji Zdrowia, dziecko w wieku od 5 do 17 lat potrzebuje około 60 minut wysiłku dziennie. Co więcej, połowę tego czasu powinien stanowić trening, który będzie na tyle intensywny, że Maluch poczuje zmęczenie. Taka aktywność pozwala na rozwój kości, mięśni i poprawę wydolności oddechowej i krążeniowej Pociechy. Aby Dziecko chętnie decydowało się na ruch na świeżym powietrzu, warto wybrać odpowiednie gadżety, które umilą mu ten czas, a ich używanie będzie sprawiało mu przyjemność.  

Wśród przedmiotów najchętniej wybieranych przez Rodziców wymienić możemy rowerki dziecięce, hulajnogi oraz deskorolki. Każdy z nich będzie idealną rozrywką i dobrym wspomagaczem w rozwoju Malucha. Dobór pojazdu powinien być dopasowany do umiejętności i preferencji Pociechy. Czy to rowerek, deskorolka, czy hulajnoga, każde z nich dostępne jest w wersjach przeznaczonych dla początkujących Dzieci oraz nieco starszych Pociech. 

Rowerek, deskorolka, a może hulajnoga ? Co warto wybrać na początek? 

Wśród najczęściej wybieranych gadżetów dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą, znajdują się wszystkie trzy pozycje – rowerki, hulajnogi i deskorolki. Kluczowym elementem doboru jest jednak ich przystosowanie do poruszania się przez Najmłodszych. U Dzieci, które ukończyły 3. rok życia, świetnie sprawdzą się deskorolki fiszki, czyli małe deski o długości około 53-63 cm wyglądem przypominające rybkę. Są to deskorolki o niewielkiej wadze osiągające małe prędkości, a więc idealne dla Pociech, które chcą spróbować tego typu aktywności. Ich zaletą jest też to, że zajmują mało miejsca i sprawdzą się zarówno u małych, jak i starszych Dzieci uczęszczających już do szkoły. Jeśli interesują nas rowerki to do wyboru mamy jeździki na czterech kołach przeznaczone dla Najmłodszych, trzykołowe i dwukołowe rowerki biegowe, które wymagają od Malucha stabilności postawy ciała i opanowania sztuki chodzenia. Starsze Dzieci mogą bez problemu przesiąść się na klasyczny rower z pedałami, choć na początku dodatkowe, boczne kółka mogą być konieczne. Idealną hulajnogą dla początkujących Pociech będzie balansowa hulajnoga trójkołowa, posiadająca dodatkowe koło z przodu co zapewnia pełną stabilizację podczas jazdy i maksymalne bezpieczeństwo.  

Niezależnie od tego, jaki pojazd wybierzemy, musimy pamiętać o bezpieczeństwie Malucha. Podstawowym wyposażeniem będzie więc kask chroniący głowę Pociechy, ochraniacze na kolana, łokcie oraz nadgarstki, a także elementy odblaskowe na ubraniu, czy pojeździe.

Więcej informacji związanych z aktywnością Dzieci znajdziesz na stronie sklepu: https://qkids.pl/