środa, 15 lipiec 2020 16:57

Terapia falą uderzeniową

Zabiegi fali uderzeniowej Zabiegi fali uderzeniowej

Różne alternatywne terapie poza tradycyjnym leczeniem farmakologicznym bardzo często przynoszą satysfakcjonujące rezultaty. Ciekawą i godną polecenia opcją dla osób z dolegliwościami bólowymi i urazami jest terapia falą uderzeniową. Obecnie wykonuje się ją w wielu gabinetach rehabilitacyjnych i za każdym niemal razem gwarantuje poprawę wcześniejszego stanu pacjenta.

Żeby można było spodziewać się satysfakcjonujących efektów, należy skorzystać z dobroczynnego działania zabiegu jedynie w sytuacji, gdy dolegliwość znajduje się wśród wskazanych przez lekarza. Leczenie świeżych ran czy ostrych stanów zapalnych za pomocą tej terapii nie wchodzi w grę i może raczej zaszkodzić niż pomóc. Warto za każdym razem skorzystać z porady lekarskiej, najlepiej poradni specjalistycznej, i dopiero wtedy decydować się na poddanie się zabiegowi.

Istnieje sporo możliwych zastosowań https://bodymove.pl/zabiegi-fali-uderzeniowej-sposob-wplywaja-organizm/. Generalnie ma ona korzystny wpływ na usuwanie dolegliwości bólowych, wpływa na szybszą regenerację skóry, gojenie się ran, oparzeń itd. Można skorzystać z terapii cierpiąc na zapalenia stawów i choroby stawów, na przykład kolano skoczka, łokieć tenisisty. Są to schorzenia, które bardzo utrudniają codzienne życie i nie zawsze poddają się działaniu leków. Wiele osób decyduje się poszukać pomocy w gabinetach rehabilitacyjnych z uwagi na to, że są niekiedy łatwiej dostępne i nie trzeba czekać w kolejkach. Gabinety też chętniej posiłkują się różnymi alternatywnymi sposobami leczenia i wykorzystują całą gamę nowoczesnego sprzętu.

W większości przypadków terapia falą uderzeniową sprawdzi się już w zakresie zwykłego leczenia bólu. Istnieje mnóstwo dolegliwości kostnych, stawowych czy mięśniowych, których nie leczy się farmakologicznie, są wynikiem starych urazów lub zaniedbanych zwyrodnień, albo też mają związek z wiekiem. Warto wtedy spróbować pomóc sobie w niezależny sposób. Sesje terapii falą uderzeniową mogą przynieść znaczną ulgę i sprawić, że ból będzie stopniowo malał. Oczywiście jeden czy dwa zabiegi nie rozwiążą problemu, trzeba skorzystać z większej ilości. Wskazania lekarskie co do zastosowania terapii dotyczą także przypadków związanych z urazami, złamaniami, ranami czy oparzeniami.

Trzeba jedynie uważać, czy schorzenie nie jest świeżą sprawą, bo można pogorszyć swoją sytuację zdrowotną. W najlepszym położeniu znajdują się te osoby, które uzyskały informację od lekarza, że powinni skorzystać z takiej i takiej terapii. W każdym innym przypadku dobrze jest w pierwszej kolejności udać się do specjalisty. Przykładowym zastosowaniem terapii falą uderzeniową jest dolegliwość znana jako łokieć tenisisty. Schorzenie trudno się leczy, ale z uwagi na dostępność leczenia falą można dość łatwo przywrócić ręce optymalną sprawność. Oczywiście decydując się na terapię trzeba pamiętać o konieczności poświęcenia jej pewnej  ilości czasu, bo przeważnie leczenie schorzeń tego typu wymaga cyklicznego powtarzania sesji w gabinecie rehabilitacyjnym.

Czytany 251 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.