sobota, czerwiec 22, 2024
poniedziałek, 25 kwiecień 2022 18:09

Sposoby ustawienia stołów na weselu

Organizacja wesela w Krakowie Organizacja wesela w Krakowie pixabay

Ślub oraz przyjęcie weselne to dla młodej pary nie tylko wielkie przeżycie emocjonalne, ale również duże przedsięwzięcie logistyczne.

W okresie poprzedzającym uroczystość przyszli małżonkowie muszą bowiem podejmować liczne decyzje dotyczące między innymi wyboru elementów stylizacji ślubnych, listy zaproszonych gości czy dań znajdujących się w ślubnym menu. Decyzje te są trudne, a organizacja wesela w Krakowie, Gdańsku czy innej mniejszej miejscowości zawsze jest powodem nadmiernego stresu oraz niepokoju.

W jaki sposób można obniżyć poziom negatywnych emocji?

Jak wspomniano powyżej, przygotowania do uroczystości weselnej z reguły są okresem trudnym, ponieważ wymagają podejmowania różnorodnych decyzji związanych z przebiegiem tego ważnego wydarzenia. W celu ograniczenia niepotrzebnego stresu warto planowanie tego wyjątkowego dnia rozłożyć w czasie. Brak czasu oraz pośpiech mogą bowiem potęgować stres, oraz utrudniać podejmowanie właściwych decyzji. Poza tym, podczas przygotowań ślubnych warto skorzystać z profesjonalnej pomocy. Co ważne, godny polecenia wedding planner wspiera młodą parę zarówno na etapie przygotowania wesela, jak i nadzoruje prawidłowy przebieg uroczystości. Pomaga on również w wyborze odpowiedniej sali weselnej oraz właściwego ustawienia stołów. Organizacja wesela w Krakowie, czy innym większym mieście może stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego też pomoc wedding plannera może okazać się nieoceniona.

Czy ustawienie weselnych stołów ma znaczenie?

Zdecydowanie tak. Ustawienie stołów nie tylko wpływa na wygląd estetyczny weselnej sali, ale również może sprzyjać prowadzeniu rozmów gości czy wygodnej komunikacji. Wybór kształtu oraz wielkości stołów ma zatem bardzo istotne znaczenie i powinien być bardzo starannie przemyślany. Rodzaj stołów wynika zwykle z ilości dostępnego miejsca, liczby zaproszonych gości, stylistyki danego przyjęcia weselnego oraz preferencji i możliwości finansowych młodej pary.

Na jakie stoły mogą decydować się pary młode?

Podczas aranżacji weselnej sali przyszli małżonkowie mogą decydować się na stoły: okrągłe, owalne, kwadratowe lub prostokątne. Stoły owalne i okrągłe nadają wnętrzom elegancji oraz wybierane są przez pary stawiające na oryginalność i nowoczesność. Tego rodzaju stoły zajmują jednak stosunkowo dużo miejsca. Stoły prostokątne i kwadratowe są w tym przypadku bardziej funkcjonalne, ponieważ mogą być dostawiane bezpośrednio do ściany oraz zestawiane ze sobą. Stoły o prostych liniach wybierane są zwykle przez pary ceniące sobie tradycyjne rozwiązania oraz te, które decydują się na zaproszenie bardzo dużej liczby gości.

W jaki sposób mogą być ustawiane weselne stoły?

Stoły dla weselników mogą być ustawiane w rozmaity sposób. Może to być choćby kształt podkowy lub litery L. Stoły ustawiane w kształt podkowy to popularne rozwiązanie, które już od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym przypadku młoda para zajmuje miejsce w centrum, zaś zaproszeni goście zasiadają po jej lewej lub prawej stronie. Co ważne, stół prezydialny może być stawiany osobno lub zestawiany z innymi stołami. Tego rodzaju ustawienie stołów jest polecane w przypadku licznych zaproszonych gości. Stoły mogą być również ustawione w kształt zbliżony do litery M. Takie rozwiązanie powinno być wybierane w przypadku bardzo hucznego wesela. Warto pamiętać o tym, że prostopadle do stołu młodej pary można wówczas ustawić nawet cztery stoły. Stoły ustawione w kształcie litery L to rozwiązanie, które sprawdzi się z kolei w niewielkich salach. Podczas przyjęcia o kameralnym charakterze można również decydować się na ustawienie stołów w kształcie litery T. Stoły mogą być również ustawione w sposób, który wydziela miejsce do tańca. W takiej sytuacji powinny być one przysunięte w kierunku ścian. Dobrze sprawdzą się wówczas efektowne stoły okrągłe lub owalne.

O czym należy pamiętać ustawiając weselne stoły?

Podczas aranżacji sali weselnej należy pamiętać o tym, że goście nie powinni być sadzani za filariami lub innymi elementami wyposażenia, które mogą utrudniać obserwację pary młodej lub wygodne zajmowanie miejsca przy stole. Co ważne, podczas aranżacji wnętrza można decydować się na jednoczesne wykorzystanie stołów o różnorodnych kształtach. Pozwala to na wydzielenie miejsca dla młodej pary, muzyków, przyjaciół i znajomych oraz dzieci. W tym jednak przypadku należy zwrócić uwagę na spójność stylistyczną poszczególnych elementów. Nadmiar kształtów oraz odmiennych rodzajów wykończeń mebli może bowiem wprowadzić niekorzystne wrażenie chaosu. Spójność kompozycji można uzyskać poprzez wybór jednego rodzaju krzeseł oraz stosowanie barwy przewodniej wykorzystywanych dodatków, w tym obrusów czy elementów zastawy stołowej.