wtorek, maj 28, 2024
czwartek, 28 wrzesień 2023 11:29

Problemy zdrowotne? Zobacz, jak otrzymać L4 online!

L4 online L4 online mat.prasowe

Męczy Cię wysoka gorączka, ból głowy i przewlekły katar? W takim razie potrzebujesz pilnej konsultacji z lekarzem, który wypisze receptę elektroniczną oraz wystawi zwolnienie L4. Zobacz, jak skonsultować się online z lekarzem. To naprawdę wygodny sposób umożliwiający szybką diagnostykę schorzenia i dopasowanie metody leczenia.

 

W razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych warto czym prędzej udać się do specjalisty celem przeprowadzenia kompleksowej diagnostyki. Niestety nie zawsze stacjonarna wizyta jest możliwa – wtedy warto wybrać serwis Halomed.pl Wystarczy założyć nowe konto pacjenta, umówić wizytę i poczekać na telefon od wybranego lekarza.

Czy zwolnienie lekarskie można otrzymać przez internet?

Krajowa medycyna idzie z duchem czasu, a więc uzyskanie zwolnienia lekarskiego przez internet stało się faktem. Już od dłuższego czasu można ubiegać się o L4 online. To wygodna opcja dla osób, które nie mogą wybrać się stacjonarnie do lekarza. Konsultacje internetowe pozwalają ograniczyć czas potrzebny na diagnostykę u lekarza. Co więcej, przez internet otrzymasz też receptę i zalecenia medyczne.

Zwolnienie lekarskie, czyli inaczej L4 może wystawić każdy lekarz o dowolnej specjalności,
a także asystent medyczny, który został upoważniony do takiego działania przez lekarza.
Aby jednak otrzymać zwolnienie lekarskie przez internet, trzeba odbyć poradę lekarską, która potwierdzi konieczność wystawienia takiego dokumentu.

Konsultacje lekarskie online – dlaczego warto z nich korzystać?

Internetowe przychodnie udzielają konsultacji online głównie w celu diagnostyki chorych osób, które potrzebują e-recepty lub zwolnienia lekarskiego. Kilka powodów, dla których warto zdecydować się na internetowe konsultacje lekarskie to:

  • wielu specjalistów dostępnych od ręki,
  • dogodne godziny konsultacji,
  • przejrzystość kosztów,
  • możliwość szybkiego uzyskania porady medycznej
  • wysokie kwalifikacje lekarzy.

W tym przypadku w grę wchodzą konsultacje ze specjalistami z poradni internistycznej, rodzinnej, psychologicznej, psychiatrycznej i wielu innych dziedzin medycyny. Praktycznie każdy specjalista może wystawić zwolnienie L4, receptę i zalecenia lekarskie w trakcie jednej, krótkiej wizyty.

Przeczytaj też o innych schorzeniach, zobacz: Bóle w dolnym odcinku kręgosłupa – czy mogą świadczyć o poważnej chorobie?

Ile kosztuje zwolnienie lekarskie online?

Jeśli przebywasz na długotrwałym zwolnieniu lekarskim i potrzebujesz przedłużenia
L4 – już nie musisz umawiać się na wizytę w stacjonarnej placówce medycznej. Wystarczy,
że skorzystasz z porad internetowych udzielanych przez wykwalifikowanych lekarzy
i specjalistów.

Lekarz w trakcie zdalnej konsultacji może ocenić Twój stan na podstawie przeprowadzonego wywiadu, dokumentacji medycznej oraz zdjęć lub wideo. Wtedy wyda decyzję o tym,
czy wystawienie zwolnienia L4 będzie zasadne. Jeśli są przesłanki do jego przedłużenia,
bez problemu otrzymasz zwolnienie, a także e-receptę na niezbędne leki do zrealizowania
w aptece.