środa, lipiec 24, 2024
sobota, 17 grudzień 2022 19:14

Prezent na urodziny dla dziecka – co warto kupić?

Lego friends Lego friends pixabay

Szukasz pomysłu na prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym? Do wyboru jest naprawdę wiele interesujących opcji. Najlepiej, aby zwrócić uwagę na zainteresowania malucha. Już teraz poznaj kilka naszych pomysłów na prezent dla dziecka w wieku 6-9 lat. Przekonaj się, jaki upominek ucieszy Twoje dziecko najbardziej.

 

4 pomysły na prezent urodzinowy dla dziecka

Oto kilka propozycji na prezenty, które na pewno przypadną do gustu dzieciom w wieku 6-9 lat, a często też nieco starszym.

Lego friends

Pierwszą opcją, którą polecamy wybrać, są klocki lego. Szczególnie warto zwrócić na najbardziej uniwersalną i różnorodną serię Lego friends. Do wyboru jest tak wiele różnych zestawów z tej serii, że na pewno znajdziesz produkty zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. 

To ponadczasowa zabawka, która ma wiele zalet. Przede wszystkim rozwija wyobraźnię, pozytywnie wpływa na motorykę małą, uczy kreatywności oraz logicznego myślenia. Jednak przede wszystkim też ułatwia wyciszenie się. Poza tym układanie klocków Lego to zabawa nie tylko dla dzieci, więc bez obaw możesz dołączyć do swojego dziecka, wnuka czy siostrzeńca, aby spędzić ze sobą trochę więcej czasu.

Puzzle

Inną naszą propozycją są puzzle, które również wspaniale dbają o pracę nad logicznym myśleniem oraz kreatywnością. Możesz z powodzeniem podarować puzzle maluchom, które mają problem ze znalezieniem dla siebie samodzielnej zabawy. Wystarczy, że znajdziesz miejsce dla dziecka, gdzie będzie mogło rozłożyć puzzle, a maluch szybko dostrzeże, jak wciągające mogą być puzzle. W wieku 6-9 lat zdecyduj się na odrobinę większą liczbę puzzli, np. 250-500 sztuk. Jednak warto wtedy odrobinę pomóc dziecku, szczególnie na samym początku układania.

Gry planszowe

Gdy Twoim zadaniem jest chęć oderwania dziecka od telewizora czy ekranu komputera, to mamy kolejny znakomity pomysł. Tym razem chcemy zachęcić Cię do podarowania dziecku w ramach prezentu z okazji urodzin gry planszowej. To świetny sposób, dzięki któremu cała rodzina będzie mogła spędzić ze sobą więcej czasu. Dlatego też wybierz grę edukacyjną i rodzinną. Do wyboru jest wiele różnych opcji, więc warto przejrzeć wszystkie gry dostosowane do tej grupy wiekowej.

Tablet dla dziecka

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym coraz częściej marzą o tym, aby na urodziny otrzymać bardziej nowoczesny prezent, a mianowicie tablet. Obecnie to już całkiem normalne, jednak to od Ciebie będzie zależało, czy uznajesz, że to odpowiedni czas na to, żeby Twoje dziecko korzystało z takiego urządzenia i otrzymało je na własność.

O czym trzeba pamiętać, kupując prezent urodzinowy dla dziecka? 

Duże znaczenie podczas kupowania prezentu z okazji urodzin dla dziecka ma to, aby zwrócić uwagę na takie aspekty, jak:

  • jego wiek,
  • zakres zainteresowań,
  • cechy charakteru,
  • sposób spędzania czasu wolnego,
  • posiadane już zabawki itp.

Dopiero później będziesz w stanie określić, czy pomysł, który chodzi Ci po głowie, naprawdę jest dostosowany do malucha, którego chcesz obdarować upominkiem. Jeśli jednak chcesz zakupić prezent dla wnuka, dziecka siostry lub brata czy kogoś z dalszej rodziny, to wtedy zawsze dobrym pomysłem będzie skontaktowanie się z rodzicami. W ten sposób zyskasz możliwość skonfrontowania się z rzeczywistością, aby móc ustalić, czy wybrany pomysł na pewno sprawdzi się w przypadku tego dziecka. W tym wieku to zdecydowanie najrozsądniejszy sposób postępowania.