czwartek, 28 październik 2021 15:54

Pasek do spodni a typ figury - jak dobrać odpowiedni rozmiar i rodzaj paska?

pasek damski z Arucce.pl pasek damski z Arucce.pl unplash

Niezależnie od tego, czy wybiera się damskie, czy męskie klasyczne paski skórzane, warto mieć na uwadze to, aby pasowały one do sylwetki. Inny model sprawdzi się dla osoby o filigranowych kształtach niż o mocnej budowie. Dobrze dobranym paskiem można podkreślić swoje atuty, ożywić stylizację.

Paski nie są przeznaczone wyłącznie do spodni, idealnie sprawdzą się w przypadku sukienki, koszuli, bluzki, płaszcza. Nawet męskie paski skórzane mogą być w wielu odsłonach, co daje duże możliwości stylizacyjne. Tym praktycznym i ozdobnym dodatkiem uzupełnia się stylizacje casualowe, eleganckie i nawet sportowe.

Jak dobrać pasek do figury?

Wybór paska powinien być dobrze przemyślany, bo pełni on funkcję nie tylko użytkową, ale też dekoracyjną. Jeśli zostanie umiejętnie dopasowany do sylwetki, to pozwoli na podkreślenie jej atutów. Do produkcji pasków używa się różnych materiałów, można liczyć na mnogość kolorów, struktur, wzorów, klamer. Różnią się one też grubością, którą należy dobrać do typu figury. Osoby szczupłe, z wąską talią, o filigranowych kształtach powinny postawić przede wszystkim na cienkie paski. Z kolei przy większych krągłościach najlepszy będzie pasek o średniej grubości. Osoby zmagające się z odstającym brzuchem mogą nieco zakamuflować go, zakładając szeroką koszulę i przewiązując ją paskiem. Jest to skuteczny sposób na podkreślenie talii i zatuszowanie niedoskonałości. W przypadku figury typu gruszka świetnym wyborem będzie cienki pasek dopasowany kolorystycznie do ubrania. Istotne jest też to, aby przewiązać go na wysokości talii, co pozwala uzyskać pożądany efekt.

Za pomocą paska możliwe jest optyczne wydłużenie i wyszczuplenie sylwetki. Z pomocą przychodzi pasek o średniej grubości, np. pasek damski z Arucce.pl, który zostanie zapięty pod biustem. Taki prosty trik wystarczy do tego, aby nogi sprawiały wrażenie dłuższych. Można wobec tego dodać sobie optycznie kilka centymetrów do wzrostu. Ciekawym zabiegiem stylizacyjnym jest zestawienie paska z ubraniem w kontrastowym kolorze. W przypadku figury typu prostokąt efektownie prezentuje się szeroki pas, bogato zdobiony. Największe pole do popisu mają osoby o sylwetce w kształcie klepsydry. Pasować będzie do niej praktycznie każdy model. Niezależnie od tego, czy ma być dyskretnym dodatkiem, czy wyrazistą ozdobą, sprawdzi się rewelacyjnie w dowolnym wydaniu. Jeśli wybiera się pasek na wieczorne wyjścia, to najlepszym rozwiązaniem będzie dobranie go kolorystycznie do odcienia ubrania. Oczywiście osoby lubiące wyróżniać się z tłumu, mogą postawić na odważniejsze dodatki, w kontrastowych kolorach i unikalnym wykończeniu.