czwartek, 21 styczeń 2021 16:14

Papeteria ślubna – o czym pamiętać w szale przedweselnych przygotowań?

Podziękowania dla gości Podziękowania dla gości fot. materiały prasowe

Raczej żadna para młoda nie pominie przygotowania zaproszeń ślubnych, które pojawiają się na dość wczesnym etapie przygotowań do wesela. Przyszłym małżonkom zdarza się jednak czasami przypomnieć sobie w ostatniej chwili o kilku innych praktycznych elementach papeterii ślubnej. Sprawdź, jakie dodatki mogą przydać się podczas organizacji imprezy weselnej.

 

Upominek dla gości

Drobny prezent dla weselników to powoli niemalże już standard. Jest to świetny sposób na to, żeby jeszcze długo pamiętali o świetnej zabawie podczas przyjęcia. Podziękowania dla gości mogą mieć różną formę. Jednym z najpopularniejszych rozwiązań są małe czekoladki zapakowane w ozdobny papier z ciekawą grafiką, imionami świeżo upieczonych małżonków i datą zawarcia ślubu.

Wiele par decyduje się również na pudełeczka ze słodyczami lub ślubne krówki. Równie słodkim upominkiem może być słoiczek miodu. Bardzo oryginalnym i praktycznym podarunkiem jest natomiast elegancka świeczka umieszczona w słoiczku ze spersonalizowaną etykietką. Goście mogą również docenić ładnie zapakowaną nalewkę domowej roboty, fiolkę z herbatą czy też torebeczkę z nasionami niezapominajek.

Winietki na stole

Podziękowania dla gości to bardzo miły gest, jednak weselnicy raczej nie zauważą jego braku, jeśli przypadkiem zapomni się o zakupie podarków. Dużo większym problemem może być pominięcie winietek na stół, które znacząco ułatwiają organizację wesela. Dzięki prostym kartonikom można uniknąć problemu chaosu, gdy goście będą próbowali samodzielnie zająć miejsca przy stole według własnych upodobań.

Ponadto winietki ze sklepu Amelia-Wedding.pl mogą być piękną ozdobą stołu weselnego. W asortymencie firmy można znaleźć kartoniki w niemalże każdym stylu, dzięki czemu można dopasować papeterię ślubną do wystroju sali. Prawdziwym hitem od dobrych kilku lat pozostają motywy boho i rustykalne, z mody nie wychodzą również klasyczne, eleganckie winietki. Bardzo intrygującą prezentują się ponadto modele inspirowane polską kulturą ludową i regionalną.

Etykiety na butelki z alkoholem

Nie jest to obowiązkowy element wyposażenia stołu, może jednak posłużyć jako genialna dekoracja. Spersonalizowane etykiety świetnie wyglądają na zdjęciach z wesela i na pewno prezentują się znacznie lepiej niż oryginalne napisy na butelkach z alkoholem. Ponadto można w ten sposób zachować spójność stylistyczną, zwłaszcza jeśli świeżo upieczeni małżonkowie zdecydują się na różne trunki, a nie jedynie na wódkę lub wino.

W ofercie sklepu Amelia-Wedding.pl nie brakuje oryginalnych etykietek, które na pewno przyciągną wzrok gości i pojawią się na wielu zdjęciach. Ciekawym pomysłem może być postawienie na humor i wybranie modeli z zabawną grafiką lub napisem. Do wesel w wiejskim stylu świetnie będą natomiast pasować etykiety z motywami rustykalnymi, boho, ludowymi lub kwiatowymi. Istnieje również możliwość stworzenia własnego, niepowtarzalnego projektu.