wtorek, maj 28, 2024
poniedziałek, 20 listopad 2023 18:27

Ogród zimą – jak przygotować przydomową przestrzeń na trudne warunki?

pokrowce na meble ogrodowe pokrowce na meble ogrodowe mat. prasowe

Zimą ogród potrafi zachwycić aurą i ciekawym krajobrazem. Choć nie dostrzeżemy bujnych i barwnych kwiatów, to wciąż możemy cieszyć się widokiem bajecznie oszronionych i ośnieżonych elementów ogrodowej architektury. Tym samym jest to doskonałe miejsce na krótki wypoczynek, a nawet relaks w gronie znajomych, np. przy zimowym ognisku. Ogród trzeba jednak przygotować zarówno na trudne warunki zimowe, jak i na wizyty gości. O co warto zadbać? Jakie artykuły mogą się przydać? Sprawdźmy!

 

Pokrowce na meble ogrodowe

Jeśli zimą planujemy korzystać z przydomowej przestrzeni, przydadzą nam się meble ogrodowe. Korzystanie z tych, które bazują na naturalnych materiałach, nie jest najlepszym pomysłem, ale do wyboru są przecież również meble z tworzyw sztucznych. Sprawdzą się one doskonale nawet zimową porą.

Jak jednak zadbać o takie meble? Postawmy na pokrowce na meble ogrodowe, które dostępne są w sklepie https://bazkar.pl/. Dzięki nim będziemy w stanie zabezpieczyć fotele, krzesła czy stolik ogrodowy na czas nieużywania. Uchronimy je przed opadami śniegu czy deszczu, wilgocią i niską temperaturą. Najtrwalsze meble ogrodowe, np. te wykonane z technorattanu, nie muszą być za każdym razem przenoszone do zamkniętego pomieszczenia, ale specjalny pokrowiec będzie dla nich odpowiednim rozwiązaniem.

Uniwersalna plandeka do okrycia rozmaitych konstrukcji

Możemy również postawić na uniwersalną plandekę, która spełnia te same funkcje, co dopasowane do mebli ogrodowych pokrowce. Jej atutem są spore rozmiary, dlatego nadaje się ona do zabezpieczenia rozmaitych konstrukcji czy elementów architektury ogrodowej, które wkomponowane są na stałe w krajobraz przydomowej przestrzeni.

Wodoodporna plandeka przyda nam się również do zabezpieczenia np. dziecięcych zabawek wykorzystywanych w sezonie letnim. Możemy nią przykryć domek ogrodowy dla dzieci czy też piaskownicę. O tym, do czego jeszcze przyda się taka plandeka, poczytamy na stronie http://bud-dom.org.pl/.

Domek narzędziowy – zawsze uporządkowany ogród!

Niezależnie od pory roku nasz ogród powinien być uporządkowany. W sezonie zimowym wygospodarujmy miejsce dla domku narzędziowego. Umieścimy w nim wszelkiego rodzaju narzędzia, akcesoria, produkty do pielęgnacji roślin, a także większych rozmiarów sprzęty, z których korzystaliśmy latem i jesienią.

Zachowamy porządek, dzięki czemu ogród będzie bezpieczny dla wszystkich użytkowników, a ponadto stworzymy w nim przyjazną atmosferę i zadbamy o estetykę zielonej przestrzeni.

Zimowy ogród na wyciągnięcie ręki

Gdy mamy już uporządkowany ogród, a meble i inne artykuły, z których korzystaliśmy w sezonie, zyskały na należytej ochronie, pomyślmy o zimowej aranżacji. Czasami wystarczą drobne zmiany, niekosztowne dodatki czy ciekawe oświetlenie, by uzyskać przestrzeń o wyjątkowej atmosferze.

Pozwólmy sobie na odpoczynek w zimowej aurze, która potrafi zachwycić. Stwórzmy przyjazne i wyjątkowo klimatyczne miejsce we własnym ogrodzie.