środa, lipiec 24, 2024
wtorek, 31 styczeń 2023 13:21

Odzież sportowa – na co patrzeć przed zakupem?

koszulki treningowe koszulki treningowe freepik.com

Właściwy dobór garderoby ułatwia wykonywanie treningów, a tym samym pomaga osiągnąć założone efekty. Czym jednak kierować się podczas zakupów? Wszystko stanie się jasne dzięki tym poradom!

 

Z czego powinny być wykonane górne fragmenty garderoby?

Komfortowa odzież sportowa to podstawa udanych treningów. Z tego powodu szczególną uwagę należy zwrócić na te elementy garderoby, które znajdują się najbliżej ciała. Profesjonalne koszulki treningowe nie tylko zapewniają mu odpowiednią temperaturę, ale również są w stanie wytrzymać złe warunki atmosferyczne. Nim nastaną miesiące, w których pogoda jest wyjątkowo niekorzystna, warto zainteresować się również zakupem kurtki do biegania uszytej z lekkich, a przy tym wytrzymałych materiałów.

Co wyróżnia sportowe koszulki i kurtki od podobnych rodzajów ubrań? Przede wszystkim dobór tkanin takich jak dzianina Amet Fibra. Dzięki temu T-shirt zapewnia optymalny przepływ powietrza i odprowadzanie wilgoci. Pozwala to zachować uczucie świeżości, eliminując jednocześnie wrażenie chodzenia w kombinezonie. W przypadku ubrań dla kobiet kluczowe znaczenie mają też szycia. Przed zakupem koszulki należy więc zwrócić uwagę na to, czy nie będzie ona uciskać pod biustem.

Dobra kurtka sportowa to z kolei ten rodzaj odzieży, który przyda się nie tylko w trakcie biegania na zewnątrz. Równie doskonale sprawdzi się jako ubranie turystyczne. Niezależnie od tego, gdzie będzie musiało ochronić właścicielkę przed deszczem i wiatrem, powinno być jak najbardziej szczelne. Nie oznacza to, że ma być hermetyczne. Świetny stosunek obu tych parametrów cechuje materiał Wind Tex. Co więcej, kurtki z niego wykonane dobrze odprowadzają wilgoć, dodatkowo zapobiegając ewentualnemu wychłodzeniu.

Jak wybrać odpowiednie spodnie i dodatki?

Zalety takie jak szczelność i przewiewność mają znaczenie także w przypadku wszystkich innych elementów sportowej garderoby. Z tego względu warto postawić na spodnie, których materiał wykonano w technologii plastra miodu. Zapewnia on wysoki poziom komfortu termicznego, a do tego jest lekki. Przed zakupem dobrze jest też dokładnie sprawdzić rozmiar spodni. Nie powinny one być zbyt luźne, ponieważ będą przeszkadzać w bieganiu, wspinaczce czy też jeździe na rowerze.

Do podstawowego zestawu ciuchów warto dodać drobniejsze części ubioru. Przydatne są m.in. opaski, dzięki którym pot nie będzie skapywał z czoła. W miesiącach jesienno-zimowych potrzebne okażą się kominy na szyję oraz lekkie czapki i rękawiczki.