środa, maj 29, 2024
czwartek, 19 maj 2022 13:05

Odzież medyczna do zadań specjalnych – jak przetrwać lato w szpitalu?

Sklep z odzieżą medyczną Sklep z odzieżą medyczną

Wielkimi krokami zbliża się sezon upałów. Większość szpitali niestety nie jest klimatyzowana, więc z wysoką temperaturą trzeba sobie radzić samemu.

Jak dobrać strój, który sprawdzi się w upalne dni, a jednocześnie będzie spełniał wszystkie wymogi dotyczące ubioru medycznego?

W ostatnim czasie, podczas letnich miesięcy, obserwowane są rekordowe upały. Zbyt wysokie temperatury mogą prowadzić do osłabienia i przegrzania organizmu. Taki stan wpływa negatywnie na naszą produktywność i koncentrację. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby poprawić swój komfort pracy. Jak chronić się przed negatywnymi skutkami upałów?

Lekkie materiały

W tym okresie warto postawić na ubrania z lekkich i przyjemnych materiałów. Dzięki temu poprawimy swój komfort termiczny. Sklep z odzieżą medyczną ma w swojej ofercie nową kolekcję, specjalnie na nadchodzące lato. Przewiewne ubrania medyczne pozwalają także na odprowadzanie wilgoci, co jest szczególnie istotne w czasie upałów, kiedy ciało poci się bardziej niż zwykle. Warto także postawić na nieco luźniejsze modele – przy wysokich temperaturach, na nogach może pojawić się opuchlizna, przez co obcisłe ubrania mogą stać się niewygodne.

Kolor i krój

Uważa się, że podczas upałów lepiej sprawdzają się ubrania w jasnych kolorach. Ciemne i czarne barwy gorzej odbijają promienie słoneczne, dlatego szybciej się nagrzewają. Jednak taki problem zwykle nie dotyczy osób pracujących w szpitalu – większość czasu spędzają one w zamkniętych pomieszczeniach i nie są narażone na ekspozycje na słońce. Dlatego kolor, jaki ma  scrubs, nie jest aż tak istotny, jak materiał i krój. Warto wybierać fasony luźniejsze. Kobiety mają nieco łatwiejszą sytuację – mogą odkryć nogi, wybierając sukienki lub spódnice. Jednak jeśli decydujesz się na takie rozwiązanie, to noś je bez rajstop. Nylonowe pończochy potęgują uczucie gorąca, utrudniają przewiew powietrza i zwiększają potliwość. Dlatego, jeśli nie czujesz się komfortowo z odkrytymi nogami, lepiej wybierz wygodne spodnie.

Komfortowe obuwie

Praca w szpitalu często wiąże się z długotrwałym staniem i chodzeniem. Dlatego niezwykle istotną kwestią jest wybór wygodnego obuwia. Aby można je było komfortowo nosić, również podczas upałów, warto zdecydować się na modele, które posiadają dziurki i wycięcia ułatwiające przewiew powietrza. Dzięki temu unikniemy nadmiernego pocenia się stóp. W takich warunkach świetnie sprawdzą się również naturalne materiały – np. skóra, bawełna czy len. Warto także zwrócić uwagę na rozmiar obuwia, szczególnie jeśli mamy skłonności do opuchlizny w tych rejonach ciała.

Otoczenie

Istnieje również kilka patentów, które pozwalają ograniczyć wzrost temperatury w pomieszczeniu. Jeśli to możliwe, to dobrym pomysłem jest zasłonięcie okien, przez które do pomieszczenia wpada prażące słońce. Zalecane jest także wietrzenie i tworzenie lekkiego przeciągu – w tym celu można też skorzystać z elektrycznego wiatraka. Warto również zadbać o organizm i kontrolować ilość przyjmowanych płynów, aby nie doprowadzić do odwodnienia.