środa, lipiec 24, 2024
poniedziałek, 17 kwiecień 2023 18:56

Odporne listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego

listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego listwy przypodłogowe do pokoju dziecięcego mat.prasowe

Każdy z rodziców wie, że zaprojektowanie pokoju dla swojej pociechy to spore wyzwanie. To wielofunkcyjne wnętrze, które często pełni role placu zabaw, miejsca na przyjęcia dla lalek, toru samochodowego, a także sypialni. Właśnie dlatego stawiając na różnorodne detale aranżacyjne, w tym również listwy przypodłogowe powinniśmy postawić na ich wyborną jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

W pierwszej kolejności warto przemyśleć, dlaczego nie powinniśmy rezygnować z listew przypodłogowych we wnętrzu dziecięcym. Kluczowym zadaniem listew jest właściwa izolacja podłóg, zarówno przed kurzem, piaskiem jak i wilgocią. Listwy przypodłogowe dobrze ukrywają szczelinę dylatacyjną, która powstaje w trakcie montażu podłogi. W takim przypadku kluczowa jest ochrona paneli nawet o dobrej jakości płyty MDF — podłogi zazwyczaj są odpowiednio impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, jednak jeśli kurz oraz wilgoć przedostaną się przez szczelinę dylatacyjną, może wytworzyć to trzeszczenie oraz nieestetyczne wybrzuszanie się podłogi. W takim wypadku rozwiązaniem problemu będzie kosztowna wymiana powierzchni.

Listwy posiadają duże znaczenie w ochronie ściany. Biorąc pod uwagę zamieszkałych w pomieszczeniu lokatorów oraz ich artystyczną duszę, nie powstrzymają fantastycznych rysunków na powierzchni ściany, jednak będą sprawowały podstawową ochronę przed uderzeniami np. nóżek mebli czy odkurzaczem podczas sprzątania. Listwy podłogowe zapewniają fantastyczne wykończenie podłogi oraz skutecznie chronią ścianę przed defektami.

Następnym, bardzo ważnym aspektem jest bezpieczeństwo — prawidłowo wyprofilowana listwa przypodłogowa umożliwia sprawne zabezpieczenie, przewodów oraz wszelkich domowych instalacji elektrycznych. Kable schowane za materiałem nie będą interesować dzieci, zapewniając bezpieczeństwo nawet najmłodszym użytkownikom.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne na rynku listwy stworzone są z różnorodnych materiałów, o ciekawych formach i nietuzinkowych strukturach. Które najlepiej sprawdzą się do pokoju dziecka?

Stawiamy na gładkie, o prostym przekroju. Podstawowym determinantem jest tutaj sprawność w sprzątaniu listew. Jak wiemy, nawet najlepszym zdarza się wypadek, o który w pokoju dziecięcym bardzo łatwo. Dlatego właśnie dla rodziców, doceniających ład, sztukateria o prostym przekroju, bez zbędnych żłobień i ornamentacyjnych wzorów to idealny wybór. Dodatkowo listwa przypodłogowa od Mardom charakteryzuje się dużą odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne produktu dają gwarancję doskonały wygląd listew przypodłogowych nawet w sytuacji długiej styczności z wodą, co daje możliwość zachowania prawidłowego wyglądu podczas niechcianego zalania.

Dobierając listwy przypodłogowe, należy postawić na trwałe produkty. Sztukateria do pokoju dziecięcego powinna być odporna na zdarzające się uderzenia podczas zabawy, ale również być wytrzymała na dziecięcą ciekawość. Jak wiemy dzieci, mogą w każdej chwili wpaść na pomysł przetestowania sztukaterii — kiepska, ulegnie licznym zagnieceniom oraz deformacji. Biorąc pod uwagę aspekt wizualny,  oraz bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli ukryliśmy za listwą przewody, musimy wybrać produkty o bardzo dobrej jakości, odporne na uszkodzenia. Takie właśnie są listwy podłogowe Mardom Decor — wytrzymały materiał PolyForce z dodatkiem innowacyjnej technologii ScratchShield®, która intensywnie utwardza powierzchnię, co daje efekt wyjątkowo odpornej sztukaterii podłogowej. Nie tylko na uderzenia, ale również na zarysowania jej ostrym narzędziem np. nożyczkami.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Zakupując sztukaterię do pokoju dziecka, liczymy na to, aby była użyteczna, ale zarazem ładna i dopasowana do wnętrza — również w przyszłości. Czym, zatem się kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Należy wybrać listwę zgodnie z wysokością oraz wielością pokoju. Duże pomieszczenie zachowa równowagę jeśli wstawimy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. Podczas urządzania średniego pomieszczenia proponujemy listwy w przedziale 10 - 6 cm, a dla mniejszego pokoiku sprawdzą się listwy poniżej 6 cm. Kierując się tą zasadą zachowamy ład we wnętrzu oraz wizualnie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Umieszczając listwy przypodłogowe w naszych domowych pomieszczeniach, liczymy na to, aby pełniły swoją funkcję przez długie lata. Dorastanie naszych pociech, jednak sprawi, że na pewnym etapie remont będzie nieunikniony. Listwy od Mardom Decor można malować, dopasowując ich odcień do zmieniającego się koloru ścian lub gustu właściciela. Nie musisz się martwić, gdyż możesz użyć tej samej farby, którą zostały pomalowane ściany pokoju. Warto wówczas pamiętać o zastosowaniu farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ułatwia malowanie i pogłębia przyczepność pigmentu do listwy. Dzięki tej funkcji, można wielokrotnie zmieniać wygląd swojego pomieszczenia.

Białe listwy przypodłogowe

Wybierając listwy do pokoju dziecięcego, można także postawić na ponadczasowy klasyk, który będzie pasował do każdego koloru, niezależnie od zmieniającej się przez lata aranżacji. Biała listwa przypodłogowa to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale również całym mieszkaniu do perfekcyjnego wykończenia podłogi. W ofercie Mardom Decor znajduje się kolekcja listew przypodłogowych Premium, które fabrycznie pokryto ekskluzywną, satynową powłoką, nadającą wyjątkowy śnieżnobiały kolor. Listwy są odpowiednio zabezpieczone , a także gotowe do montażu. To wybór na lata, który doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.