piątek, 23 październik 2020 18:31

Obsługa prawna firmy – czy warto?

Kancelaria Adwokacka Cejrowsk Kancelaria Adwokacka Cejrowsk

Świadomość zachodzących zmian w przepisach prawa i brak czasu na zapoznanie się ze wszystkimi aktami prawnymi sprawia, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na obsługę prawną firmy prowadzoną przez wyspecjalizowane kancelarie.

Prawnik to ich „anioł stróż”, który śledzi przepisy, chroni firmę przed niewiedzą  i konsekwencjami wynikającymi z nieznajomości prawa i błędami, których popełnia się nieumyślnie sporo, a to skutkuje sankcjami, karami finansowymi, a nawet w ostateczności utratą majątku firmy i upadłością.

Część przedsiębiorców troszczy się o bezpieczeństwo prawne swoich biznesów i korzysta na bieżąco ze stałej obsługi prawnej, część natomiast zleca prowadzenie konkretnych spraw sądowych, czy też obsługę konkretnego procesu inwestycyjnego.

Obszary pomocy profesjonalnego prawnika dla firmy

Kancelaria Adwokacka Cejrowski udziela pomocy prawnej głównie w obszarach związanych z prowadzeniem procesów sądowych, w tym reprezentacją w sprawach gospodarczych i cywilnych.

Kancelaria Adwokacka Cejrowski zajmuje się także bieżącym doradztwem prawnym przy prowadzeniu firmy, weryfikacją umów z kontrahentami, pomocą w sytuacjach konfliktowych, windykacją należności.

Umowy z kontrahentami, dzięki pomocy doświadczonego adwokata, czy też radcy prawnego winny należycie zabezpieczać interesy jego klienta, zgodnie z jego zamysłem oraz uwzględniać specyfikę danego biznesu, a także winny minimalizować podejmowane ryzyka.

Spory

Kancelaria adwokacka Cejrowski pozwala czuć się klientom bezpieczniej w sytuacjach konfliktowych, niezależnie czy to spór z kontrahentem, czy też spór z przeciwnikiem procesowym.

W sprawach karnych ważnym jest, ażeby na każdym etapie postępowania klientowi niezależnie od tego czy jest sprawcą czy ofiarą przestępstwa towarzyszył adwokat

Gdańsk, całe Trójmiasto, Tczew i Starogard to obszar, gdzie Kancelaria Adwokacka Cejrowski świadczy usługi adwokackie, czyli usługi specjalistycznej pomocy prawnej.

Windykacja

Nierzadko przytrafiają się sytuacje, w których mimo umów i ustalonych na zapłatę terminów nie są regulowane należności za usługi czy produkty. Adwokat pomoże polubownie załatwić sprawę, w razie potrzeby wdroży procedury windykacyjne a później sądowe.

Reprezentacja procesowa

W przypadku gdy dochodzi do sporu sądowego niezwykle ważnym jest, aby sprawę klienta prowadził staranny i profesjonalny adwokat lub radca prawny. Niebagatelną też rolę odegrać może doświadczenie wyniesione z innych prowadzonych spraw sądowych.

Sukces w danym procesie sądowym zależy często od opracowania skutecznej taktyki procesowej i zgromadzenia niezbędnych dowodów. Konsultacje pomiędzy adwokatami i radcami prawnymi zatrudnionymi w Kancelarii Adwokackiej pozwalają wybrać najbardziej optymalne dla konkretnego procesu rozwiązania i wypracować trafną argumentację.

Kancelaria Adwokacka Cejrowski angażuje prawników, którzy dokładnie sprawdzają wszelkie umowy dotyczące inwestycji, robót budowlanych, umowy deweloperskie, umowy pożyczek i kredytów, umowy sprzedaży i wiele innych.

Często zdarza się, że klient ufa kontrahentowi i nie czyta co mu przygotowano do podpisu, a potem dowiaduje się, jakie jego zobowiązania wynikają z zawartej umowy.

Nierzadkie są także przypadki, że pewne niuanse wynikają ze znajomości prawa i języka prawniczego. Jeśli ktoś nie ma wiedzy o możliwych nieprawidłowościach, to doświadczony prawnik winien to wychwycić. W przeciwnym razie można popełnić życiowy błąd i własnym podpisem zaakceptować niekorzystne warunki, a czasem też niezgodne z prawem.

Nowe technologie

Pojawiają się szybko i zmieniają oblicze gospodarki. Tu pojawiają się kolejne problemy, z jakimi borykać się musi nowoczesny przedsiębiorca, a których może uniknąć angażując prawnika.

Przede wszystkim odpowiednio obrany kierunek współpracy z prawnikiem pozwala na bezpieczeństwo, przewagę nad konkurencją, pomoc w sądzie, oszczędność czasu i pieniędzy.

Warto korzystać z pomocy prawnej udzielanej przez Kancelarie, w których zaangażowani są adwokaci i radcowie prawni, specjalizujący się w różnych dziedzinach prawa, bowiem taki skład osobowy zapewnia najszerszy zakres wsparcia.

Doświadczony adwokat, jak i radca prawny wychwyci wszelkie błędy, co pozwoli zapobiegać problemom w przyszłości, przewiduje, analizuje i podpowiada najlepsze rozwiązania, negocjując na korzyść klienta, czerpiąc z posiadanej wiedzy i doświadczenia.

Zaczynając przygodę z biznesem, czy też będąc już na pewnym jej etapie, warto rozważyć znalezienie wsparcia w dobrej kancelarii, bo tylko doświadczeni i zaangażowani prawnicy pozwolą opanować kwestie związane z prawem, by móc poświęcić się wprowadzaniu nowych produktów i usług, słowem – zarabiać pieniądze.

Czytany 120 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.