wtorek, 05 styczeń 2021 12:59

Obrączki ślubne – które modele wybieramy najczęściej?

Obrączki ślubne Obrączki ślubne

To nie tylko biżuteria. To przede wszystkim symbol miłości dwojga ludzi, którzy zdecydowali się kroczyć przez życie razem, wspólnie dzieląc wszystkie radości i smutki. Obrączki ślubne, gdyż o nich mowa, przypominają ten wyjątkowy moment przez wiele lat. I właśnie dlatego powinny być starannie wykonane i trwałe.

 

Białe? A może żółte?

Jeszcze do niedawna wielu małżonków jako idealny wybór wskazywało na obrączki ślubne z białego złota. Uznawane za nowoczesne i modne, zdobiło dłonie kobiet, jak i mężczyzn. Dziś co prawda nadal posiada swoich zwolenników, jednak coraz częściej można zauważać powrót do przeszłości, do tego co już było. I właśnie dlatego obrączki ślubne z żółtego złota, dostępne np. w https://www.wec.com.pl/pol_m_Obraczki-Slubne-198.html,  na nowo wracają do łask. Ich popularności sprzyja fakt, że wiele salonów jubilerskich prześciga się w tworzeniu coraz wymyślniejszych wzorów, które o wiele skuteczniej przyciągają uwagę niż chłodna w wyrazie biała wersja tego szlachetnego kruszcu.

Czy muszą być monochromatyczne?

Wiele pań często decyduje się na obrączki ślubne ozdobione diamentami lub kolorowymi klejnotami, jak szmaragdy, szafiry czy rubiny – o różnym szlifie i wielkości ozdobnego kamienia. Nie bez powodu. Skutecznie ożywiają klasyczną, gładką biżuterię, dodając jej blasku i atrakcyjniejszego wyglądu. Alternatywą dla drogocennych kamieni mogą być popularne cyrkonie, które równie efektownie przyciągają uwagę, a przy tym są znacznie tańsze niż ich odpowiedniki.

Prosto, czyli minimalistycznie

Alternatywą dla obrączek ślubnych z kamieniami są proste, subtelne modele, które w sposób szczególny zainteresują wielbicieli praktycznych dodatków. Trzeba bowiem zauważyć, że gładka, jednolita biżuteria na dłużej zachowuje swój atrakcyjny wygląd. Nie wspominając o tym, że nie wymaga stosowania pieczołowitych zabiegów pielęgnacyjnych, jak ich odpowiedniki z kamieniami szlachetnymi, które nakładają konieczność usuwania zabrudzeń osadzających się we wgłębieniach czy wokół wypukłych elementów. Minimalistyczna obrączka ślubna jest zatem świetnym wyborem dla osób, które nie zamierzają o nią w jakiś specjalny sposób dbać, ale przy tym pragną, aby zawsze ładnie się prezentowała.

Jakie jeszcze modele cieszą się popularnością?

Równie dobrze prezentują się obrączki ślubne ozdobione czarnym rodem czy urokliwymi wzorami. Coraz częściej młodzi decydują się na biżuterię z greckimi motywami, które nawiązują do historii obrączek w Europie.

Grawerowanie

Wiele par decyduje się na personalizację swoich obrączek ślubnych. A wariantów w tym zakresie nie brakuje. Do najczęściej wybieranych można zaliczyć grawerowanie daty ślubu lub pierwszego spotkania, imiona lub inicjały zakochanych czy krótkie wyznania miłości. Nie brakuje również innych grawerów, np. w postaci odcisków palców, współrzędnych geograficznych spotkania lub wesela, a nawet zapisów EKG.