sobota, kwiecień 20, 2024
czwartek, 20 lipiec 2023 18:11

Nowoczesne i energooszczędne okna zupełnie za darmo?

Program "Czyste Powietrze - dofinansowanie do wymiany okien Program "Czyste Powietrze - dofinansowanie do wymiany okien pixabay

Program "Czyste Powietrze" to rządowy program mający na celu poprawę jakości powietrza w Polsce poprzez finansowanie działań związanych z termomodernizacją budynków. W ramach tego programu, właściciele domów jednorodzinnych mają możliwość otrzymania atrakcyjnego dofinansowania na wymianę okien na nowoczesne i energooszczędne modele.

Wymiana okien na bardziej energooszczędne modele jest ważnym krokiem w procesie termomodernizacji budynku, ponieważ okna stanowią istotne źródło strat ciepła. Nowoczesne okna charakteryzują się lepszą izolacyjnością termiczną, co pozwala zmniejszyć utratę ciepła z wnętrza budynku i obniżyć koszty związane z ogrzewaniem.

Atrakcyjne dofinansowanie dla wymiany okien w domach jednorodzinnych

Aby skorzystać z dofinansowania na wymianę okien w ramach programu "Czyste Powietrze", konieczne jest spełnienie określonych warunków. Właściciel domu jednorodzinnego musi złożyć wniosek do wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej, który jest odpowiedzialny za realizację programu w danym regionie.

Wymień okna na energooszczędne modele dzięki programowi "Czyste Powietrze"

Wniosek powinien zawierać informacje dotyczące charakterystyki budynku, w tym powierzchni użytkowej, rodzaju konstrukcji oraz obecnej klasy energetycznej. Należy również przedstawić dokumentację techniczną dotyczącą planowanej wymiany okien, taką jak projekty, kosztorysy i oferty od wybranych wykonawców.

Po pozytywnej ocenie wniosku, właściciel domu otrzymuje decyzję o dofinansowaniu. Program "Czyste Powietrze - dofinansowanie do wymiany okien oferuje różne formy wsparcia finansowego, takie jak dotacje, preferencyjne pożyczki czy zwroty części kosztów inwestycji.