środa, maj 29, 2024
wtorek, 29 listopad 2022 13:01

Najlepsze zabawki świąteczne dla dzieci - trendy w 2022 roku!

zabawki świąteczne od elemele zabawki świąteczne od elemele unplash

Święta to okres na który czekamy cały rok. Rodzinne spotkania przy wigilijnym stole oraz późniejsze kolędowanie pod przyozdobioną pięknie choinką to momenty, które na długi czas zostają w naszej pamięci. Święta to również czas ciepłych uśmiechów, pojednań i oczywiście prezentów. Każde dziecko z wytęsknieniem czeka na moment, w którym na niebie zaświeci pierwsza gwiazdka, a ono będzie mogło udać się pod choinkę w poszukiwaniu upragnionych przez siebie zabawek.

 

Zabawki świąteczne dla każdego dziecka 

Prezenty to słowo, z którym każdy rodzic musi się zmierzyć w okresie przedświątecznym. Dzieci oczekiwania mają wielkie, a sprostanie im niejednokrotnie potrafi skutecznie odchudzić każdy portfel. Jednak dla uśmiechu szczęśliwego dziecka, każdy rodzic jest w stanie się poświęcić. Jakie jednak prezenty będą odpowiednie zarówno pod choinkę, jak i na Mikołaja? Świetnym rozwiązaniem będą np. tematyczne zabawki świąteczne od Elemele. Różnego rodzaju świąteczne ozdoby choinkowe pozwolą rodzinnie spędzić czas przy strojeniu choinkowego drzewka.

Świetnym rozwiązaniem będą również zabawki, które wyzwolą kreatywność oraz pomogą wzmocnić zdolności manualne u dzieci. Przykładem może być np. zabawkowy domek z piernika, który najmłodsi mogą przyozdobić oraz umeblować według własnego uznania, a jedyne co będzie ich ograniczać - to wyobraźnia.  

Świąteczne gry oraz kolorowanki - zabawa i nauka 

Odpowiednim prezentem otrzymanym od Świętego Mikołaja, który również wspomoże rozwój każdego dziecka - są np. świąteczne kolorowanki. Łączenie przyjemnego z pożytecznym to istny strzał w dziesiątkę. Rodzice będą mogli spędzić razem z dzieckiem wspaniałe chwile, obserwując jak ich pociechy rozwijają zdolności manualne, kolorując obrazki z ulubionymi postaciami. 

Ostatnimi czasy coraz większą popularność zyskują różnego rodzaju gry planszowe. Taka gra to wspaniała okazja do spędzenia czasu z rodziną. Wielkim zainteresowaniem cieszy się np. świąteczna gra rodzinna Christmas Tree Game. Gra przeznaczona jest dla osób już od 3 roku życia, dlatego też można spędzać przy niej czas nawet z najmłodszymi członkami rodziny. Zasady samej gry są bardzo proste, a jej cel - to jak najszybsze udekorowanie choinki. Rzucanie kostką decyduje jakim kolorem należy w danym momencie przyozdobić drzewko, a kto pierwszy tego dokona - wygrywa. Gra idealnie sprawdzi się jako narzędzie do nauki kolorów, czy rozwoju koncentracji. Jako świąteczny prezent - sprawdzi zatem się doskonale.

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta...

Święta to czas niezwykły, a okres przedświąteczny to czas szaleństwa. Dosłownie i w przenośni. Kiedy do sklepów docierają pierwsze ozdoby oraz drzewka choinkowe - ludzie wpadają w tak zwany przedświąteczny szał zakupowy. Każdy chce jak najszybciej załatwić kwestie prezentowe, aby móc skupić się na pozostałych obowiązkach. Dobry prezent świąteczny to jednak sprawa, która powinna być przemyślana dokładnie. Paczki dla dzieci na święta powinny zawierać zatem zabawki, które nie tylko sprawią fizycznie radość danemu dziecku, a także wspomogą jego rozwój oraz kreatywność. Łączenie tych obu rzeczy jest bardzo istotne, ponieważ odpowiedni rozwój dziecka, jest dla rodzica najlepszym prezentem.