środa, 25 listopad 2020 09:34

Na czym polega piaskowanie zębów?

dentysta w Wyszkowie dentysta w Wyszkowie

Piękne i białe zęby są teraz w zasięgu każdego. Wszystko dzięki szerokiej gamie zabiegów wybielających i oczyszczających zęby, jakie oferuje współczesna stomatologia. Piaskowanie zębów jest jednym z nich. Dowiedz się, na czym dokładnie polega.

 

Piaskowanie zębów – co to jest?

Piaskowanie zębów to zabieg z obszaru profilaktyki stomatologicznej – pomaga zapobiegać wielu chorobom dziąseł i przyzębia, utrudnia rozwój bakterii i pomaga zachować ładny wygląd zębów. Polega na usunięciu przebarwień z płytki nazębnej za pomocą specjalnej piaskarki dentystycznej.

Podczas zabiegu usuwa się przede wszystkim przebarwienia i osady z kawy, herbaty, czerwonego wina czy papierosów. Właśnie te substancje odpowiadają za utrzymujący się brązowy nalot, który sprawia, że zęby wydają się żółte.

Higienistka stomatologiczna podczas zabiegu oczyszcza zęby piaskarką, która wytwarza strumień drobnego piasku (dwuwęglan sodu lub erytrytol), wody i powietrza. Wszystko to wyrzucane jest pod dużym ciśnieniem, dzięki czemu piaskowanie jest tak skuteczne. Końcówka piaskarki umożliwia dotarcie z czyszczeniem także w trudno dostępne miejsca i wąskie szczeliny międzyzębowe.

Zabieg jest przeprowadzany z użyciem ssaka i ślinociągu, które sprawnie aspirują aerozol. Jednakże część pacjentów może odczuwać pewien dyskomfort spowodowany obecnością cząsteczek piasku. Sam zabieg piaskowania zębów jest bezbolesny dla pacjenta.

Jak często trzeba przeprowadzać zabieg piaskowania zębów?

Zabieg piaskowania zębów można przeprowadzić praktyczne u każdej osoby, lecz częstotliwość zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta. Osoby palące papierosy i pijące duże ilości kawy powinny wykonywać piaskowanie co 3 miesiące. U pozostałych pacjentów wystarczy co pół roku. Należy pamiętać, że tylko zabieg wykonywany regularnie daje najlepsze efekty.

Poza wyżej wspomnianymi sytuacjami istnieje wiele wskazań do piaskowania:

  • Usuwanie biofilmu bakteryjnego oraz świeżego kamienia nad- i poddziąsłowego
  • Zabiegi profilaktyczne w zapobieganiu zapaleniu dziąseł, zapaleniu przyzębia i próchnicy
  • podtrzymujące leczenie periodontologiczne (SPT)
  • Niechirurgiczne leczenie zapalenia tkanek przy implancie (peri-implantitis) i zmian zapalnych błony śluzowej jamy ustnej (mucositis)
  • Czyszczenie bruzd przed lakowaniem oraz przed wybielaniem zębów
  • Oczyszczanie wypełnień, stałych aparatów ortodontycznych,
  • Oczyszczanie języka i tkanek miękkich w zapobieganiu nieprzyjemnego zapachu z ust (halitozy)

Bardzo ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej po zabiegu, która pomaga dłużej utrzymać efekt oczyszczenia płytki nazębnej z przebarwień. Należy szczotkować zęby regularnie (co najmniej 2 razy dziennie), nitkować przestrzenie międzyzębowe oraz stosować płukanki.

Gdzie na piaskowanie zębów w Wyszkowie?

Jeśli szukacie dobrego dentysty w Wyszkowie, który przeprowadza piaskowanie zębów, sprawdźcie klinikę Idealdent.

W Idealdent stosowane jest do tego celu specjalne urządzenie AIR-FLOW Master Piezon®, które oferuje oryginalną terapię AIR-FLOW®, umożliwiającą piaskowanie naddziąsłowe, przydziąsłowe a także poddziąsłowe w przypadku kieszonek dziąsłowych oraz technologię Piezon® NO PAIN, gwarantujące zarówno kompletne jak i skuteczne leczenie profilaktyczne, jak również najwyższy komfort dla pacjenta. Urządzenie posiada też automatyczny system czyszczenia, który oczyszcza przewody płynów dla wyższych standardów higieny, sterylności klinicznej i trwałości.

Klinika dentystyczna Idealdent oferuje różnorodne zabiegi w zakresu profilaktyki stomatologicznej w Wyszkowie. Poza piaskowaniem świadczone są usługi usuwania kamienia, czyli scalingu, fluoryzacji, lakowania czy leczenia nadwrażliwości zębów. Warto skontaktować się osobiście z recepcją kliniki w celu umówienia wizyty higienizacyjnej, w czasie której zostanie również ustalony indywidualny plan zabiegów profilaktycznych.

W klinice Idealdent leczenie jest prowadzone wg protokołu klinicznego Guided Biofilm Therapy, którego skuteczność została potwierdzona wynikami wielu badań naukowych, stanowi obecnie najbardziej skuteczną metodę leczenia, zapewniającą minimalną inwazyjność, przy zachowaniu maksymalnego poziomu komfortu, bezpieczeństwa i skuteczności.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat terapii GBT

https://www.ems-dental.com/_flowpaper/php/ems.php?subfolder=/catalogs/&doc=FA-695_PL_rev_A_Patient%20Brochure%20-%20Web_1.pdf#page=1

Czytany 77 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.