środa, maj 29, 2024
wtorek, 29 marzec 2022 16:09

Mity na temat niebezpiecznej brzytwy. 7 popularnych błędów

brzytwy na żyletki  brzytwy na żyletki pixabay

Czy słyszałeś, czym jest niebezpieczna brzytwa? Sprawdzone w czasie klasyczne, otwarte ostrze, które kojarzy się z goleniem naszych przodków.

Choć w mediach pojawia się wiele informacji o takiej brzytwie, to wciąż wokół niej krąży wiele mitów. Uniemożliwiają ludziom wybór odpowiedniej brzytwy na żyletki i wywołują niezrozumiały strach. Więc teraz musimy obalić popularne błędy.

1.Dobra brzytwa jest wykonana ze stali Solingen i zawsze ma brzmienie.

To nieprawda. Niebezpieczne brzytwy zostały wykonane z różnych rodzajów stali. Niektóre brzmieli dobrze, inne nie wydawały żadnego dźwięku. Pomimo tego, że często robili ostrza z gorącej stali lub stali miękkiej.

2. Brzytwa ze stali nierdzewnej nigdy nie rdzewieje.

Popularny błąd. Takie narzędzie dość często rdzewieje. Skład ostrza do golenia ze stali nierdzewnej różni się od składu noża kuchennego. Jednak obecność stali nierdzewnej zwiększa żywotność narzędzia, zwłaszcza przy dobrej konserwacji. Takie dobre brzytwy można znaleźć na stronie Barbercompany.pl

3. Niebezpieczne brzytwy do golenia są lepsze niż bezpieczne, ponieważ spowalniają wzrost włosów.

Nie jest to do końca poprawne, ponieważ brzytwa nie wpływa na tempo wzrostu włosów. Jednak ostrze jest w stanie obciąć włosy u nasady. Dlatego dłużej zajmie włosom dotarcie do wierzchniej warstwy skóry.

4. Używanie niebezpiecznej brzytwy jest naprawdę „niebezpieczne”.

W horrorach taka brzytwa to często poważna broń. W rzeczywistości istnieje tylko niewielkie ryzyko drobnego skaleczenia, jeśli nie będziesz bardzo ostrożny. A w przypadku niewielkiego zadrapania rana goi się w ciągu jednego dnia.

5. Brzytwę do golenia należy zagotować przed użyciem.

To zdecydowanie nie jest możliwe. Ponieważ wrząca woda zepsuje samą brzytwę i zmniejszy jej właściwości. Do dezynfekcji narzędzia najlepiej używać ciepłej wody z mydłem. A potem alkohol etylowy.

6. Szeroka brzytwa jest lepsza niż wąska.

Tego mitu nie potwierdzają żadne fakty. Szerokość ostrza nie wpływa na to, jak dobrze ona goli włosy. Musisz wybrać najlepszą brzytwę do golenia kierując się zasadą tego, jak dobrze ona goli i jak jest odpowiednia dla konkretnego użytkownika. Dla jednych wąska będzie wygodniejsza, a dla innych szeroka to kwestia gustu.

7. Najlepsze brzytwy są produkowane w Niemczech.

Najlepsze niebezpieczne brzytwy do golenia to te, które dobrze golą. Od dawna istnieje wiele sprawdzonych firm, które tworzą naprawdę dobre narzędzia. Na przykład w Anglii, USA, Włoszech. W sklepie Barbercompany.pl znajdziesz ogromny wybór świetnych modeli kultowych marek z różnych krajów.