środa, maj 29, 2024
czwartek, 28 kwiecień 2022 17:46

Materac 160x220 cm – standardowy rozmiar małżeńskiego materaca dla osób wyższych

materac 160x220 materac 160x220 pixabay

Materace występują w ściśle określonych wymiarach określanych jako standardowe. Szerokość zaczyna się od 60cm i z reguły przeskakuje po 20cm czyli kolejny wymiar to szerokość 80cm, 100 cm i tak dalej.

W przypadku długości materaca standardową długością jest 200cm. Na rynku występują jednak producenci, którzy wychodzą poza standardowe ramy i proponują materace w szerokościach pomiędzy określonymi standardami i w długościach mniejszych czy większych 200 cm. Przykładowo materac 160x220 cm bez problemu można znaleźć w szerokich ofertach producentów materacy.

Dla kogo materac o długości 220 cm

Długość materaca ponad 200 cm jest niezwykle istotna dla osób wyższych. Zakłada się, że minimalna różnica pomiędzy wzrostem użytkownika a długością materaca powinna wynieść 15cm. Zwróć uwagę, że kładąc się na materac nigdy nie trzymasz głowy na jego krawędzi. Sprawia to, że już potrzebujesz lekkiego zapasu wymiaru, aby móc swobodnie wyciągnąć się na łóżku. Biorąc pod uwagę stopy też raczej nie jest komfortowo, gdy wystają poza obszar materaca. Stąd właśnie ta minimalna różnica 15cm, która już wystarczy, aby móc komfortowo korzystać z materaca i mieć swobodę ruchów.

Dla kogo twarde materaca a dla kogo miękkie?

Twardość materaca jest bardzo istotnym parametrem, odpowiednio dobrana zapewni Ci komfortowy wypoczynek. Pierwszym wytycznym istotny przy wyborze twardości materaca jest waga użytkownika czy użytkowników. Przy niskiej wadze warto wybrać modele z surowcami bardziej plastycznymi bądź elastycznymi, czyli takimi, które zmiękczą trochę powierzchnię spania. Do takich surowców należy lateks, pianka visco memory czy pianka moletowana. Stopień zmiękczenia zależy od ilości tych surowców a także od rodzaju konstrukcji całego materaca. Przy wadze wysokiej warto zainteresować się mocniejszą konstrukcją materaca przykładowo wersją multipocket i surowcami usztywniającymi powierzchnię spania typu kokosu, trawa morska, końskie włosie.

Modele średnio twarde czyli uniwersalny wybór

Materace wystepują w kilku kategoriach kategorii twardości od miękkich po bardzo twarde. Modele miękkie dedykowane są dzieciom, osobom lekkim bądź osobom, które niezależnie od wagi po prostu lubią materace miękkie. W końcu Twoja waga stanowi tylko punkt odniesienia. Upodobania w kwestii twardości są niezwykle istotne. Modele średnio twarde są mocno uniwersalnym wyborem, z reguły każdemu będą pasować, zwłaszcza że można tutaj żonglować konstrukcjami i surowcami. W zależności od ilości użytych warstw uzyskamy większą bądź mniejsza sprężystość. Modele twarde z kolei posiadają twarde surowce typu kokos, końskie włosie czy trawa morska. Można je też wzmocnić konstrukcją wybierając podwójną ilość sprężyn, czyli tzw. multipocket.

Wszelkie wątpliwości można w prosty sposób rozwiać

Korzystaj z doradztwa, aby ułatwić sobie zakup. Jeśli nie masz pewności, które surowce będą dla Ciebie odpowiednie albo jaka konstrukcja materaca zapewni Ci komfortowy wypoczynek warto dopytać konsultanta. Czerpiąc z wiedzy konsultanta na stronie Sweetsen.pl przekonasz się czy Twój wybór jest słuszny. Wątpliwości można rozwiać telefonicznie bądź mailowo. W godzinach pracy dostępny jest również czat, gdzie na bieżąco uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.