poniedziałek, 25 październik 2021 12:46

Masaż leczniczy – kiedy warto się na niego zdecydować?

masaż leczniczy masaż leczniczy pixabay

Kiedy zaczyna doskwierać ból kręgosłupa, pleców czy nóg, wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług rehabilitanta czy masażysty.

W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może okazać się masaż leczniczy. Jednak czy zawsze jest on polecany? Jak się okazuje, niekiedy nie zaleca się wykonywania masaży. Przekonaj się, kiedy warto zdecydować się na masaż leczniczy i jakie są jeszcze sposoby na to, by ulżyć sobie w bólu kości, stawów czy mięśni.

Czym jest masaż leczniczy? Kiedy warto go stosować, kiedy nie wolno?

Masaż leczniczy jest jedną z form rehabilitacji, która zalecana jest w wielu różnorodnych schorzeniach. Obecnie praktycznie w każdym większym mieście jest możliwość skorzystania z takiej usługi. Dostępna jest zarówno rehabilitacja stacjonarna – w miejscu prowadzenia przez rehabilitanta działalności, jak i rehabilitacja z dojazdem. Wówczas masażysta czy rehabilitant dojeżdżają do klienta i wykonują np. masaż w jego domu. Ciekawym i coraz popularniejszym rozwiązaniem jest również masaż biurowy, który wykonywany jest w firmie, gdzie pracuje klient rehabilitanta. Wykonywanie masażu leczniczego zaleca się przede wszystkim przy takich schorzeniach jak np. rwa kulszowa, przeciążenia stawów czy mięśni, a także zmiany zwyrodnieniowe czy wady postawy.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że są sytuacje, gdy terapia manualna nie jest zalecana. Wśród przeciwwskazań do wykonania masażu leczniczego wymienia się przede wszystkim: ropne stany zapalne skóry, świeże blizny, a także naderwanie mięśni, złamania kości. Wówczas trzeba poczekać do momentu, gdy dane schorzenie zostanie całkowicie wyleczone.

Jak jeszcze można pomóc sobie w bólu?

Jednak rehabilitacja we Wrocławiu, czy też w każdym innym mieście to nie tylko masaże. W jej ramach można zdecydować się także na różnorodne ćwiczenia. Jeżeli chodzi o ćwiczenia rehabilitacyjne to początkowo dobrze jest je wykonywać pod okiem wykwalifikowanego specjalisty, np. z gabinetu Punkt Rehabilitacji. Jest to bardzo ważne ze względu na to, że nieprawidłowe wykonanie ćwiczeń, w tym ćwiczeń rehabilitacyjnych nie odniesie oczekiwanego skutku, a wręcz przeciwnie, może jeszcze bardziej zaszkodzić. Można też zdecydować się na różnego rodzaju zabiegi rehabilitacyjne, jakie są w ofercie wybranego punktu rehabilitacyjnego, więcej na ten temat mówi ten artykuł. Znajdziesz w nim m.in. informacje na temat tego, gdzie szukać pomocy rehabilitanta oraz na co zwracać uwagę przy wyborze takiej osoby.