poniedziałek, 22 listopad 2021 12:29

Leczenie kanałowe - na czym polega, ile trwa i czy boli?

leczenie kanałowe Łódź leczenie kanałowe Łódź pixabay

Leczenie kanałowe to jedna z najbardziej rozpowszechnionych usług stomatologicznych. Dzięki temu leczeniu można wpłynąć korzystnie na stan swojego uzębienia i poradzić sobie z najtrudniejszymi przypadkami.

To ogromna szansa na zminimalizowanie ryzyka namnażania się bakterii w jamie ustnej pacjenta. Kluczowe jest oczywiście to, aby leczenie było przeprowadzone poprawnie. 

Leczenie kanałowe - na czym to konkretnie polega?

Decydując się na profesjonalne leczenie kanałowe Łódź pacjent powinien mieć pełną świadomość tego, że w ten sposób jest w stanie usunąć chorą lub martwą miazgę korzeniową. Dodatkowo wypełnia się puste przestrzenie czy też usuwa się złamane narzędzia kanałowe. To skuteczna droga do ograniczenia występowania poważnych chorób zębów i dolegliwości bólowych.

Leczenie kanałowe w Łodzi musi być realizowane przez wykwalifikowanych specjalistów z dostępem do nowoczesnego sprzętu stomatologicznego. Endodonta w Łodzi zadba o to, aby nie zaszła konieczność usunięcia zęba, a oprócz tego:

  • odbuduje i oczyści koronę zęba,
  • wypełni kanały korzeniowe,
  • zdezynfekuje system kanałów zęba.

Wszystkie czynności są wykonywane bardzo precyzyjnie i z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Endodoncja w Łodzi ma niebagatelny wpływ na poprawę stanu zębów i wyeliminowanie niepożądanych zmian w jamie ustnej. 

Leczenie kanałowe - jak długo może potrwać? Ceny

Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Łodzi niesie za sobą wiele zalet, ponieważ w ten sposób lokalizuje się nawet najwęższe kanały, a specjalista osiąga najwyższy poziom precyzji. Leczenie kanałowe z mikroskopem w Łodzi daje szansę na zamknięcie perforacji oraz usunięcie wszelkich złamanych narzędzi kanałowych.

Mikroskopowe leczenie kanałowe w Łodzi w niektórych przypadkach może być dość czasochłonne. Szacuje się, że dokładne oczyszczenie jednego kanału trwa zazwyczaj około 60 minut. Jeśli zachodzi konieczność wypełnienia i udrożnienia większej ilości kanałów potrzebnych będzie przynajmniej kilka wizyt. Trudno więc jednoznacznie ocenić ile trwa leczenie kanałowe. Nie da się jasno określić, ile wizyt przy leczeniu kanałowym trzeba będzie odbyć. 

Pacjenci chcą się również dowiedzieć, ile kosztuje leczenie kanałowe, aby móc się na taką usługę odpowiednio przygotować. Koszt leczenia kanałowe dzieli się na trzy podstawowe rodzaje: leczenie zęba jednokanałowego (około 500 złotych), dwukanałowego (około 600 zł) oraz trzy- i czterokanałowego (około 900 zł).

Leczenie kanałowe - czy to boli? Kilka istotnych wskazówek

Stomatologia Łódź stale się rozwija, dlatego leczenie kanałowe wcale nie musi boleć. Jeśli pacjenci wiedzą już na czym polega leczenie kanałowego i jaki jest koszt leczenia kanałowego, powinni mieć również wiedzę na temat używanych środków znieczulających. Zwykle kanałowe leczenie zęba odbywa się w znieczuleniu miejscowym. U bardziej wrażliwych pacjentów stosuje się leczenie kanałowe pod narkozą

Warto przeanalizować sobie leczenie kanałowe za i przeciw, podejmując w tym zakresie jedyną racjonalną decyzję. Jeśli pacjenci chcą zadbać o ząb po leczeniu kanałowym powinni ograniczyć jedzenie oraz gorące napoje. Przez kilka tygodni może występować uczucie lekkiego dyskomfortu. Biorąc pod lupę leczenie kanałowe w ciąży nie zaleca się go przeprowadzać w pierwszym trymestrze ciąży, natomiast później specjalista może się zająć oczyszczeniem, zabezpieczeniem i tymczasowym wypełnieniem kanałów (bez wykonania zdjęcia). Po porodzie nastąpi natomiast wykonanie zdjęcia RTG i ostateczne wypełnienie kanałów.