sobota, kwiecień 20, 2024
środa, 28 kwiecień 2021 09:46

Kwasy omega-3 – gdzie je znaleźć?

calanoil calanoil pixabay

Kwasy omega-3 są cennym składnikiem pokarmowym, mającym zbawienny wpływ na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Czym dokładnie są kwasy omega-3 i gdzie znajdziemy ich najwięcej?

Czym są kwasy omega-3?

Kwasy omega-3 to nienasycone kwasy tłuszczowe, którym przypisuje się wiele cennych właściwości. Niniejsze kwasy są elementem budulcowym komórek ludzkiego organizmu. To za sprawą kwasów omega-3 błony komórkowe działają efektywniej, co wpływa usprawniająco na procesy życiowe. Kwasy omega-3 są w stanie przeciwdziałać rozwojowi nowotworów oraz chorobom serca i zawałom. Ponadto pozytywnie wpływają na pracę mózgu i całego układu nerwowego. Spożywanie posiłków bogatych w kwasy omega-3 zalecane jest osobom w każdym wieku, także kobietom w ciąży. Oprócz tego kwas omega-3 poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci, wpływając korzystnie na wygląd.

Źródła kwasów omega-3

Uznaje się, że najlepszym źródłem kwasów omega-3 jest tłuszcz rybi, który posiada w sobie kwas eikozapentaenowy. Wspomniany kwas jest jednym z rodzajów kwasów omega-3 i przypisuje mu się znaczący wpływ na funkcjonowanie mózgu oraz wykorzystuje się go w leczeniu niektórych chorób, takich jak np. łuszczyca. Do innych źródeł kwasów omega-3 zalicza się m.in: olej rzepakowy, olej sojowy, wysokiej jakości margarynę, oliwę z oliwek, olej kukurydziany, olej z pestek winogron, łososia, makrelę wędzoną, śledzia i wiele innych ryb.

Więcej informacji: www.calanoil.pl/zrodla-kwasow-omega-3-ktore-sa-najlepsze/

Suplementy z kwasami omega-3

Często dostarczanie kwasów omega-3 za pomocą samej diety może okazać się niewystarczające, dlatego warto zainwestować w suplementy bogate w te kwasy. Obecnie na rynku dostępne są rozmaite preparaty mające na celu podwyższenie poziomu kwasów omega-3 w organizmie. Które będą najlepsze? Najbardziej poleca są suplementy, do których wyprodukowania użyty został olej pochodzący z małych ryb zamieszkujących głębiny wód. Ważne jest, aby olej nie pochodził z wątroby, ponieważ kumulują się w niej toksyczne substancje. Kupując kwas omega-3, zwróćmy uwagę, czy posiada on atesty i certyfikaty, które są decydujące o bezpieczeństwie i skuteczności suplementacji.