niedziela, kwiecień 21, 2024
wtorek, 16 maj 2023 19:54

Kij do miotły: zapewnij sobie komfort podczas sprzątania

York York materiały prasowe

Miotła, zmiotka i szufelka to podstawowe akcesoria do sprzątania używane na co dzień w każdym domu. Mimo tego, że w utrzymaniu podłogi w nienagannym stanie pomagają nam przeważnie odkurzacze, w schowku z akcesoriami do sprzątania nie może zabraknąć solidnej miotły z gęstym włosiem. Aby usuwanie piasku, kurzu, okruchów i innych zanieczyszczeń z przedpokoju, salonu albo tarasu nie było uciążliwe, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni kij do miotły.

Dlaczego kij od miotły dopasowany do własnych preferencji i budowy anatomicznej jest tak ważny, żeby zapewnić sobie wygodę podczas sprzątania? Jak wybrać najlepszy dla siebie model? Sprawdź!

Nowy kij do miotły: zadbaj o swój kręgosłup!

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak sprzątanie wpływa na Twoje ciało? Mycie, zamiatanie i odkurzanie dużych powierzchni jest sporym obciążeniem dla kręgosłupa. Używanie miotły czy mopa ze zbyt krótkim trzonkiem wymusza przybieranie nienaturalnej, pochylonej pozycji powodującej ból kręgosłupa. Jeśli nie chcesz, aby porządki w domu czy ogrodzie były źródłem dyskomfortu, zaopatrz się w kij od miotły dostosowany do Twojego wzrostu. Ponadto trzonek będzie dobrze spełniał swoje zadanie tylko wtedy, kiedy będzie wykonany z solidnego materiału, który nie będzie pękał czy wyginał się pod wpływem nacisku. Ważne jest, żeby zakończony był uniwersalnym gwintem pasującym do większości szczotek. Jego drugi koniec powinien mieć otwór umożliwiający zawieszenie go w szafce, szafie, garderobie czy na ścianie w garażu.

Solidny kij do miotły: drewniany czy z tworzywa sztucznego?

W poszukiwaniu wytrzymałego, solidnego i estetycznie wykonanego kija do miotły zaglądamy do sklepu York – wyjątkowego miejsca, w którym skompletujesz wszystkie akcesoria i sprzęt do sprzątania i organizacji przestrzeni. W ofercie producenta znajdziesz trzonki do mioteł i mopów o zróżnicowanej długości i konstrukcji.

Plastikowy kij do miotły to pewny wybór dla osób ceniących uniwersalne rozwiązania. Lekkie, poręczne i niedrogie kije dostępne są w kilku wariantach różniących się wymiarami. Na szczególną uwagę zasługują modele teleskopowe, czyli wyposażone w mechanizm regulacji. Teleskopowy kij do miotły sprawdzi się zarówno podczas zamiatania tarasu, jak i ścierania kurzu z wysokich mebli. Dzięki możliwości regulacji jest uniwersalnym akcesorium ułatwiającym sprzątanie w całym domu. Wśród trzonków z tworzywa sztucznego należy wyróżnić modele z powłoką antybakteryjną z mikrocząsteczkami srebra. Innowacyjna powłoka pozwala zachować wysoką higienę i zapobiega migracji bakterii na dłonie. Antybakteryjne kije szczególnie polecane są alergikom i osobom ze szczególnie wrażliwą, skłonną do podrażnień skórą.

Ekologiczną alternatywą dla plastikowych trzonków są bukowe oraz bambusowe kije. Naturalny kij drewniany do miotły charakteryzuje się dużą odpornością na uszkodzenia pod wpływem nacisku. Doskonale komponuje się ze szczotkami wykonanymi z naturalnego włosia.