piątek, lipiec 12, 2024
środa, 25 październik 2023 11:02

Jakie okulary sportowe wybrać na rower?

Okulary rowerowe fotochromowe Okulary rowerowe fotochromowe materiał partnera

Polacy coraz chętniej spędzają czas aktywnie na świeżym powietrzu, bardzo często wybierając jazdę na rowerze jako sposób na spalenie kalorii, zadbanie o sylwetkę i odstresowanie się. W naszych warunkach pogodowych wygodnie i bezpiecznie możemy jeździć na rowerze przez większą część roku. Jest to doskonały sposób na spędzanie czasu z rodziną czy przyjaciółmi, ale także na samotne przejażdżki o większym i mniejszym natężeniu siłowym. Do jazdy rowerem przyda się nam z pewnością wygodny strój, dobre buty i kilka gadżetów, które ułatwią aktywność i uczynią ją bardziej bezpieczną.

Zadbaj o wygodny strój i akcesoria, które zwiększą Twoje bezpieczeństwo

Jednym z podstawowych gadżetów przydatnych do jazdy na rowerze są okulary przeciwsłoneczne. Mają one za zadanie nie tylko chronić oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, ale także zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę tej aktywności. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu i aktywność fizyczna są najlepszym sposobem na dbanie o swoje zdrowie. Nawet, gdy wydaje Ci się, że nie masz już wieczorem siły na nic, zdecyduj się na krótkie przejażdżki, a zobaczysz, jak dobrze zareaguje na to Twoje ciało. Słońce potrafi nam dokuczać nie tylko latem, dlatego zawsze warto mieć pod ręką okulary rowerowe fotochromowe, które uczynią jazdę ultra komfortową w każdych warunkach pogodowych i pozwolą osobom noszącym okulary w tej samej parze spędzać czas w domu, i na zewnątrz.

Dlaczego warto wybrać okulary fotochromowe?

Ten szczególny rodzaj okularów przeciwsłonecznych ma za zadanie dostosować się do warunków atmosferycznych, jakie panują w danym momencie. Okulary photochromic dostosowują się do natężenia światła i w zależności od potrzeb, przyciemniają lub rozjaśniają. Dostępne na Brylano.com fotochromowe okulary chronią przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, zmniejszając ryzyko zapadnięcia na choroby oczu. Ochrona oczu wpływa także na to, że ich nie mrużymy w ciągły i męczący sposób, a to niweluje szybkość powstawania zmarszczek. Okulary fotochromy w płynny sposób reagują na natężenie promieniowania UV, dlatego gdy znajdujemy się na zewnątrz przyciemniają się, a gdy wracamy do pomieszczenia, stają się z powrotem przeźroczyste. Okulary rowerowe fotochromowe są innowacyjnym rozwiązaniem, które opiera się na reakcji chemicznej, zachodzącej pod wpływem promieniowania UV.

Jakie zalety mają okulary rowerowe fotochromowe?

W skład soczewek w okularach fotochromowych z Brylano.com wchodzą specjalne cząsteczki, które pod wpływem światła zmieniają swoją strukturę i powodują przyciemnianie się soczewek. Ten rodzaj okularów sportowych dostosowuje się do zmieniających się warunków oświetlenia i zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo jazdy na rowerze w każdych warunkach. Mogą służyć jako alternatywa dla zwykłych okularów przeciwsłonecznych. Szyby fotochromowe marki Oakley dostępnej w Brylano należą do najlepszych na świecie z uwagi na zastosowane technologie i materiały. Szkła fotochromowe świetnie równoważą światło, podnoszą postrzeganie głębi, a także poprawiają kontrast widzenia.