piątek, kwiecień 12, 2024
sobota, 14 styczeń 2023 13:23

Jakie kosmetyki do brody wybrać?

kosmetyki do brody kosmetyki do brody Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

W ostatnich latach bujny zarost zdecydowanie powrócił do łask. Stał się bardzo modny głównie dzięki popularyzacji tak zwanego trendu "na drwala", jednak wcale nie jest to jedyna popularna forma zarostu.

Musisz jednak pamiętać, że - niezależnie od długości i ukształtowania brody - bez odpowiedniej pielęgnacji nie będzie ona prezentowała się dobrze. Podpowiadamy zatem, jakie kosmetyki do brody wybrać i jak używać ich prawidłowo.

 

1. Jakich składników szukać w kosmetykach do brody?

2. Najlepsze kosmetyki do brody

3. Przydatne akcesoria

Jak stosować kosmetyki do brody? Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że poszczególne formuły mają różne działanie. Z tego względu każdego preparatu należy używać według zaleceń producenta, zgodnie z przeznaczeniem i rolą.

Jakich składników szukać w kosmetykach do brody?

Zarówno zarost, jak i skóra znajdująca się pod nim potrzebują odpowiednich składników odżywczych. Oznacza to więc, że formuły kosmetyków, które wybierasz, powinny być dopasowane do indywidualnych preferencji. Liczy się nawilżenie i odżywienie, dlatego świetnie sprawdzą się dodatki w postaci oleju arganowego, oleju ze słodkich migdałów, pestek moreli lub pestek winogron, olejek jojoba, olej kokosowy, konopny czy rycynowy. Bardzo często w kosmetykach znajdziemy także witaminę E oraz masło shea. Każdy z tych dodatków ma za zadanie poprawić kondycję i wygląd twojego zarostu.

Najlepsze kosmetyki do brody

Zaopatrując swoją kosmetyczkę, możesz wybierać pojedyncze produkty lub zdecydować się na kompletne zestawy do brody. W niezbędniku brodacza powinny znaleźć się:

  • olejek do brody - ma właściwości nawilżające, zmiękcza i nabłyszcza zarost,
  • szampon do brody - oczyszcza i pielęgnuje bez wysuszania,
  • odżywka do brody - dostarcza niezbędnych składników odżywczych,
  • balsam do brody - nadaje kształt, odżywia, przeciwdziałając wysuszaniu,
  • wosk do stylizacji brody - utrwala i pozwala ułożyć brodę na wiele godzin.

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z pielęgnacją brody, warto zainwestować w gotowe zestawy. Można wśród nich znaleźć pakiety dla początkujących lub preparaty dla wprawionych już użytkowników.

Przydatne akcesoria

Jeżeli chcesz, by twoja broda prezentowała się nienagannie, zaopatrz się także w akcesoria ułatwiające pielęgnację. Do niezbędnych zaliczają się kartacze i grzebienie.

Kartacz to specjalna szczotka do brody wykonana ze szczeciny dzika lub z włosia syntetycznego. Za jej pomocą można poprawić kondycję zarostu, nadać mu zdrowy połysk, wzmocnić cebulki i usunąć martwy naskórek. Co ciekawe, akcesorium to powstało z myślą o pielęgnacji skóry - i taki efekt również dzięki niemu osiągniesz. Przy długim zaroście przyda ci się również grzebień - idealny do rozczesywania dłuższych włosów i rozprowadzania kosmetyków pielęgnacyjnych na całej ich długości.