niedziela, kwiecień 14, 2024
czwartek, 01 wrzesień 2022 13:00

Jak zarabiać więcej? Zostań opiekunką osób starszych w Niemczech!

Oferty pracy opieka Niemcy Oferty pracy opieka Niemcy adobestock

Opieka osób starszych zyskuje na popularności. Jest to dobrze płatny i stabilny zawód. Polskie opiekunki seniora w Niemczech cieszą się doskonałą renomą. Znane są jako osoby pracowite i zaangażowane, co otwiera przed nimi szeroki wybór wśród ofert pracy. Dowiedz się, jakie kompetencje są niezbędne, aby podjąć pracę w opiece oraz jak możesz rozwinąć się zawodowo, by zarabiać jeszcze więcej.

 

Jakie kompetencje potrzebne są w pracy opiekunki?

Zdecydowana większość opiekunek osób starszych decyduje się na wyjazd z renomowaną agencją opiekuńczą. Przykładem jest Veritas Opieka, jeden z liderów w branży opieki. Aby dostać zlecenie w agencji Veritas Opieka wymagane są dwie podstawowe umiejętności. Znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece seniora. Język niemiecki jest niezbędny, by porozumiewać się z seniorem i móc zrozumieć jego potrzeby. Aby dostać pierwsze zlecenie wystarczy osiągnąć poziom podstawowy. Jeśli chodzi o doświadczenie z opiece - nie musi być ono profesjonalne. Wystarczy, że opiekunka miała wcześniej możliwość opiekowania się dziadkami, czy rodzicami. W zamian agencja Veritas Opieka proponuje jedne z najwyższych stawek na rynku opiekuńczym - średnio 1800€ netto miesięcznie. Dodatkowo firma zapewnia bezpłatny obustronny przejazd, a na miejscu opiekunka otrzymuje bezpłatne zamieszkanie i wyżywienie. 

Od czego zależą zarobki w opiece seniora?

Pensja opiekunki osoby starszej uzależniona jest w dużej mierze od jej kompetencji oraz zakresu obowiązków. Bardzo ważne jest, by dokładnie ustalić jakie są obowiązki opiekunki i jakie będzie obowiązywało wynagrodzenie. Większość opiekunek seniora wybiera współpracę z agencjami opiekuńczymi, które pomagają dobrać zlecenie. Taka firma bierze pod uwagę umiejętności opiekunki, a także jej oczekiwania i szuka indywidualnie dopasowanej oferty. W jaki sposób zwiększyć swoje szanse na dobrze płatną ofertę? Niemieckie rodziny bardzo cenią sobie wysoki poziom umiejętności języka i referencje od poprzednich rodzin. Dodatkowe umiejętności, które pomogą Ci rozwinąć Twoje kompetencje zawodowe to na przykład prawo jazdy lub kurs pierwszej pomocy. Warto też pomyśleć o kursach opiekuńczych, jak np. kurs transferowania osoby niesamodzielnej.

Więcej na ten tamat przeczytasz na: Oferty pracy opieka Niemcy.