sobota, kwiecień 20, 2024
środa, 12 październik 2022 15:29

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Sprawdź opinie o bitcoin profit Sprawdź opinie o bitcoin profit pixabay

Kryptowaluty z impetem weszły w naszą codzienność, przemieniając się z ciekawostki, na prawdziwe i realne aktywa.

 

Co więcej, wiele osób jest mocno przekonanych, że kryptowaluty, to tak naprawdę przyszłość pieniądze i jest tylko kwestią czasu, aż „wygryzą” one tradycyjną walutę i gotówkę.

Niezależnie od optymistycznych i pesymistycznych scenariuszy, jedno jest pewne - inwestycja w kryptowaluty jest dziś całkiem niezłym pomysłem na pomnożenie swojego kapitału. Zważywszy na to, że obecnie na rynku jest bessa i jest to szansa na całkiem spore kawałki kryptowalutowego tortu. Od czego zatem zacząć? Podpowiadamy!

Które kryptowaluty warto kupić na samym początku

Mówisz „krypto” i myślisz „Bitcoine”? Jeżeli tak, to jest to bardzo trafne skojarzenie. Kryptowaluta wymyślona przez tajemniczego Satoshi Nakamoto jest obecnie najcenniejszą kryptowalutą, dlatego wiele osób inwestuje w nią tysiące, jak i setki tysięcy złotych. Dlaczego? Bo kurs Bitcoina stale wzrasta.

Zdarzają się oczywiście pewne wahania oraz spadki, jednakże od ponad dekady Bitcoin pnie się do góry. Ci, którzy zainwestowali w niego 10 lat temu nawet skromne 100 złotych, są dzisiaj milionerami. Z tego też powodu Bitcoine stanowi jeden z najczęstszych wyborów inwestycyjnych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kryptowalutami. Dobrym miejscem do takich inwestycji może być np. Bitcoin Profit. Nie wiesz, co to jest? Sprawdź opinie o bitcoin profit i zacznij inwestować w krypto!

Dlaczego trzeba uważać podczas handlu kryptowalutami?

Handel kryptowalutami niesie jednak także i sporo zagrożeń. Inwestycja w niewłaściwe kryptowaluty może doprowadzić do dużych spadków, a także do całkowitej utraty zaintwstowanego kapitału. Dobrym przykładem może być kryptowaluta Terra Luna, która w przeciągu zaledwie kilku dni straciła 99% swojej wartości.

Z tego też powodu najbezpieczniejszym aktywem kryptowalutowym nadal pozostaje Bitcoin oraz ewentualnie Ethereum. Z tego też powodu najlepszym, początkowym krokiem w świecie kryptowalut jest kierowanie się poradami kryptowalutowych autorytetów.