wtorek, 11 maj 2021 11:44

Jak udekorować ścianę w domu i mieszkaniu? Postaw na obrazy i fototapety

obrazy na płótnie obrazy na płótnie bajeczne obrazy

Uzupełnieniem każdej aranżacji wnętrza są odpowiednio dobrane dodatki. Część z nich stanowią dekoracje ścian. Coraz chętniej wybierane są wielkoformatowe rozwiązania, które umożliwiają na ciekawe zagospodarowanie większej powierzchni ściany.

Do wielu dekoracji można wykorzystać swoje fotografie lub te dostępne w bankach zdjęć. Sprawdź, jakie rozwiązania tego typu są obecnie najchętniej wybierane do dekoracji wnętrz.

Fototapety – kiedy warto je wybrać?

Jedną z ciekawszych propozycji są fototapety, które zazwyczaj kładzione są na jednej, całej ścianie. Warto się na nie decydować w kilku sytuacjach. Najchętniej wybierane są one do dużych i przestrzennych wnętrz, by je urozmaicić. Jednak jak się okazuje, można je również stosować także w mniejszych pomieszczeniach, gdyż pozwalają one na optyczne poprawienie proporcji wnętrza. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu wrażenia, że pokój jest większy niż w rzeczywistości, postaw na fototapety przedstawiające drogi, horyzont lub jasne kwiaty. W większych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się takie, które przedstawiają np. nocne panoramy dużych miast. Tutaj bardzo popularne są motyw np. przedstawiające Nowy Jork z widokiem na Most Brooklyński.

Obrazy drukowane na płótnie – co warto wiedzieć na ten temat?

Inną ciekawą propozycją są obrazy na płótnie, które mogą stanowić ozdobę praktycznie każdego pomieszczenia. Obrazy drukowane w ten sposób mają ciekawą fakturę i każda aranżacja wnętrz zyskuje dzięki nim nowego, ciekawego charakteru. Jeżeli potrzebne Ci są obrazy do salonu zwróć uwagę na reprodukcje słynnych dzieł malarskich. Będą one pasować zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacji. Możesz też postawić na zdjęcia, które oferowane są w bankach stockowych. Bardzo duży wybór różnorodnych motywów sprawia, że na pewno znajdziesz coś dla siebie wśród tych propozycji. Firmy oferujące druk obrazów na płótnie zazwyczaj mają swoje bazy zdjęć lub korzystają z płatnych baz stockowych, które oferują zdjęcia w odpowiedniej rozdzielczości. Możesz np. wybrać piękną panoramę miasta, widok na niknące za horyzontem słońce czy piękne kwiaty rosnące na górskiej łące.

Niektóre firmy oferujące obrazy na płótnie, dają także możliwość wykorzystania własnych zdjęć. Dzięki czemu możesz cieszyć się pięknym zdjęciem z wakacji zdobiącym ścianę w Twoim mieszkaniu lub domu. Jeżeli decydujesz się na taki krok, pamiętaj, żeby zdjęcie było w odpowiedniej rozdzielczości. Inaczej po wydrukowaniu w dużym formacie i na materiale i wyrazistej fakturze, może nie prezentować się zbyt dobrze.