sobota, czerwiec 22, 2024
wtorek, 22 luty 2022 17:06

Jak stworzyć idealny outfit na wesele jako świadek?

Modne garnitury męskie na wesele Modne garnitury męskie na wesele https://bytom.com.pl/c-garnitury

Wesele to impreza okolicznościowa, na której trzeba prezentować się doskonale. Dotyczy to zwłaszcza młodych i świadków. W końcu to na nich skupi się uwaga wszystkich gości. Dlatego właśnie świadek, któremu zostało powierzone to ważne zadanie, musi wyglądać doskonale i bardzo reprezentacyjnie. Jak więc stworzyć idealny outfit na wesele?

Klasyka to bezpieczne rozwiązanie

Jeśli chcesz wyglądać na weselu elegancko i godnie to bez wątpienia powinieneś wybrać garnitur. Smokingi nie cieszą się w Polsce zbyt dużą popularnością. Jeśli w ogóle, to są one noszone raczej przez panów młodych, niż przez świadków. Modne garnitury męskie na wesele są bezpieczną i ponadczasową klasyką. Wybierz dopasowany do swojej sylwetki model, a na pewno zadasz szyku na każdej imprezie, na jakiej się znajdziesz. Jeśli chodzi o modne garnitury, to szczególnie powinieneś zwrócić na modele srebrzysto szare, granatowe lub nawet z marynarką w drobną pepitkę. W żadnym wypadku nie wybieraj czarnego garnituru. Taki nie nadaje się na wesele, bo jest on zarezerwowany raczej na egzaminy lub pogrzeby. Wielu panów mówi, że w czarnym garniturze czuje się jak na maturze... a to nie jest uczucie, jakie powinno towarzyszyć uroczystościom ślubnym i weselnym. 

Kolory przewodnie

Na początek warto dowiedzieć się, jaki jest motyw przewodni wesela oraz czy zostały ustalone jakieś główne kolory. Dzięki temu będzie zdecydowanie łatwiej dobrać ciekawe dodatki do garnituru. Kiedy będziesz znać kolor przewodni, możesz kupić sobie w nim krawat, poszetkę albo dopasowane kwiatki do butonierki. Te drobne barwne elementy sprawią, że już z daleka będzie widać, że nie jesteś zwykłym gościem, ale kimś zaangażowanym w przygotowanie wesela. 

Dobierz odpowiednie buty

Ogromnym wyzwaniem jest dobranie obuwia odpowiedniego do garnituru. Czarne lakierki są popularne, ale niestety rzadko kiedy pasują do całego outfitu. Zdecydowanie lepiej jest wybrać buty w odcieniach czekoladowego brązu. Doskonale pasują do granatowych oraz do szarych garniturów. Warto też wyposażyć się w pasek do spodni w dokładnie tym samym odcieniu. Taki dopasowany duet będzie wyglądał świetnie i będzie optyczną ramą dla nóg. Dzięki temu będą one bardziej podkreślone.

Zrezygnuj z kamizelki

Jeszcze kilkanaście lat temu szczytem były garnitury trzyczęściowe. Obecnie już się ich nie nosi. Jeśli decydujesz się na marynarkę, to kamizelkę zostaw w domu. Nie powinieneś jednak iść w samej kamizelce. Może to zostać odebrane jako brak taktu i outfit zbyt swobodny. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy młodzi sami wybrali takie ubranie dla świadka. Pasuje ono do ceremonii, które odbywają się na plaży lub w innym typie pleneru, a atmosfera podczas nich nie jest aż tak oficjalna jak podczas uroczystości organizowanych w kościołach i eleganckich pałacykach. Wtedy oczywiście można pozwolić sobie na więcej. Jednak przed wyborem jakichś kontrowersyjnych elementów ubioru, zawsze powinno się wcześniej skonsultować z młodymi i upewnić się, że taka stylizacja będzie mile widziana i wpasuje się w koncepcję uroczystości.