środa, lipiec 24, 2024
piątek, 12 styczeń 2024 17:44

Jak dodać włosom objętości - poradnik dla mężczyzn

Lockharts Enigma Lockharts Enigma Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Jesteś mężczyzną i chcesz zadbać o swoją fryzurę tak, by włosy wydawały się gęstsze, zdrowsze i miały większą objętość? Dobrze trafiłeś. Oto przewodnik po skutecznych sposobach na uzyskanie objętości w prosty i szybki sposób. Satysfakcjonujący efekt uzyskasz nawet jeśli w loterii genowej nie wygrałeś godnej pozazdroszczenia czupryny.

Odpowiednia pielęgnacja

Nie będąc zadowolonym z jakości swoich włosów, możesz wprowadzić do codziennej rutyny odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Sama wymiana szamponu na odpowiednio dobrany do skóry głowy i typu włosów pozwoli na to, by na twojej głowie pojawiło się więcej włosów. Efekt będzie tym lepszy, jeśli do szamponu dołączą wcierki rozgrzewające skórę głowy, serum czyszczące skalp oraz nieobciążające włosów odżywki. Chcąc uzyskać większą objętość, szukaj kosmetyków z kofeiną, biotyną oraz proteinami. Tutaj szczególnie polecamy kosmetyki marki Lockharts, które charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Taką pielęgnację stosuj regularnie, kilka razy w tygodniu.

Czego unikać w pielęgnacji?

Chcąc wprowadzić świadomą pielęgnację, musisz wiedzieć, jakich produktów nie stosować. Przede wszystkim zrezygnuj z wszelkich szamponów, które mają w składzie siarczany. Używając produktów do zwiększenia objętości, staraj się nie nakładać ich zbyt dużo — dadzą one wtedy efekt odwrotny do zamierzonego. Stylizując fryzurę na wyjście, też wybierz raczej lekkie musy i pianki. Używanie żelu to prosta droga do nadmiernego obciążenia włosów. Jeśli masz taką możliwość, zrezygnuj z suszenia i stylizacji na ciepło. Możesz suszyć włosy, ale zawsze korzystaj z opcji suszenia chłodnym powietrzem! Do zwiększenia objętości idealnie sprawdzi się prestyler Lockharts Enigma - w postaci kremu. 

Przemyślana stylizacja fryzury

Dokładne umycie skóry głowy i odżywienie włosów to tylko początek. Osiągnięciu wspaniałych efektów nie zaszkodzi, jeśli zapamiętasz i zaczniesz stosować prostą zasadę: zawsze susz włosy od nasady w stronę końców. Jeśli nosisz dłuższą fryzurę, możesz nawet pochylić się, by ułatwić sobie tę czynność. Powinno to skutkować efektem uniesionych włosów, czyli zwiększoną wizualnie objętością. Aby zachować ten efekt, codziennie czesz włosy gęstym grzebieniem, również koniecznie zaczynając od nasady włosa.

Na ratunek wizyta u fryzjera

Po wprowadzeniu odpowiedniej pielęgnacji na efekty trzeba pewien czas poczekać. Jeśli bujna fryzura daje ci większą pewność siebie, to czekając na efekty, możesz wypróbować dodawanie objętości w inny sposób. Przy kolejnej wizycie u fryzjera, zdecyduj się na strzyżenie z warstwami. Takie cięcie samo z siebie nada fryzurze tekstury i objętości. Dzięki temu nie będziesz musiał poświęcać tak dużo czasu i uwagi na precyzyjne układanie włosów codziennie rano.