wtorek, maj 28, 2024
wtorek, 27 lipiec 2021 19:13

Jak dobrać lampy do stylu wnętrza?

Aldex oświetlenie Aldex oświetlenie pixabay

Znalezienie lampy pasującej do wnętrza nie jest proste przy tak dużym wyborze dostępnym na rynku. 

Kupujący może szukać produktu nie tylko w konkretnym stylu, ale także kolorze, kształcie i z określonego materiału. Lampa współcześnie to nie tylko przedmiot funkcjonalny - to jednocześnie element dekoracyjny i podkreślający styl wnętrza i gust właściciela. Jakie lampy pasują do różnych wariantów urządzania mieszkania?

Aldex – oświetlenie w stylu skandynawskim

Wnętrze w stylu skandynawskim można rozpoznać po jasnych kolorach i naturalnych materiałach. Futro, wełna, drewno są dla niego typowe. W skandynawskim stylu szczególnie ważną rolę odgrywają lampy. Ze względu na długie, ciemne zimy Norwegowie i Finowie uwielbiają ciepłe źródła światła na jasnych powierzchniach mebli i ścianach. We wnętrzach panuje ogólne wrażenie lekkości, jest dużo bieli i naturalnych materiałów, a meble są proste i nowoczesne. Jeśli połączy się w salonie skandynawskie meble ze skandynawskimi lampami i dodatkami, powstaje pokój, który emanuje stylową elegancją i spokojem. Każdy, kto urządza swój dom w nordycki sposób, tworzy sobie oazę dobrego samopoczucia.

Szeroki wybór lamp utrzymanych w skandynawskim stylu znajdziesz w ofercie Aldex oświetlenie.

Oświetlenie Nowodvorski pasuje do stylu industrialnego

Lampy przemysłowe wracają do łask. Na krótko zniknęły z rynku, teraz znowu są poszukiwanym elementem wystroju wnętrz w stylu industrialnym. Wywodzą się z lamp umieszczanych w XVIII wiecznych fabrykach, są duże i surowe. Ich prosty wygląd miał określony cel. Najważniejsza była funkcja, czyli jasne oświetlenie miejsca do pracy i ochrona tak cennych wówczas żarówek. W celu ochrony źródła światła produkowano duże, stabilne klosze ze stali lub żeliwa albo instalowano ochronną siatkę. Typowe są także nieosłonięte, wyeksponowane kable, a śruby i zawiasy mają być dobrze widoczne. Dziś ten styl znowu jest w modzie. Klosze lamp industrialnych zwykle wykonane są z metalu w kolorze rdzy lub metali malowanych proszkowo. Wprowadza to do mieszkania dawny, fabryczny urok. Klienci poszukujący lamp industrialnych cenią sobie polską firmę Nowodvorski. Nowodvorski oświetlenie ma wszystkie typowe dla tego stylu cechy: widoczne elementy konstrukcyjne, metal i długie kable.

Lampy Sigma do klasycznego wnętrza

Lampy klasyczne mają przypominać minione czasy. Oparte na stylu lat 20. i 70. XX wieku charakteryzują się wyraźnym wzorem, przetarciami, użyciem miedzi lub barw pastelowych. Lampy Sigma dobrze wpisują się w styl klasyczny. Warto dodać, że klasyka to nie zawsze retro. Mile widziane są subtelne nawiązania do przemysłu, w złagodzonej formie. W ofercie sklepu Lampomat znaleźć można klasyczne lampy z widoczną żarówką, osłonięte metalową klatką oraz unowocześnione żyrandole. Dobrze jest pamiętać, że pod względem efektywności energetycznej i właściwości oświetleniowych dzisiejsze lampy, zarówno klasyczne, jak i przemysłowe są bardzo nowoczesne i dostępne w klasie efektywności energetycznej A ++ oraz z żarówkami LED.