środa, maj 29, 2024
czwartek, 21 kwiecień 2022 17:34

Integracja Allegro Prestashop nie musi być trudne!

implemo.pl implemo.pl pixabay

Wielu sprzedawców internetowych zastanawia się, jak odpowiednio zintegrować PrestaShop z Allegro. Ich zainteresowanie sprzedażą na wielu kanałach jest zrozumiałe – pomaga to rozwijać działalność e-commerce, zwiększać przychody oraz umieszczać produkty tam, gdzie potencjalni klienci wolą dokonywać zakupów.

To rozwiązanie, które pozwala usprawnić biznes, ale część przedsiębiorców nie wie, jak wcielić je w życie. Integracja Allegro PrestaShop nie musi być jednak trudne!

Sprzedaż w kilku kanałach, kontrola poprzez jeden system?

Sprzedawca, który rozważa oferowanie swych produktów poprzez sklep internetowy oraz serwis aukcyjny Allegro, powinien być przygotowany na pojawiające się trudności. Dużą wadą jest konieczność aktualizacji informacji o produktach we wszystkich kanałach – oznacza to godziny spędzone na ręcznej aktualizacji danych. To drobiazgowa, powtarzalna praca, podczas której chwila nieuwagi może skutkować popełnieniem błędu. Dodatkowo, zarządzanie zapasami staje się wyzwaniem podczas działalności na kilku platformach. Kolejną kwestią jest analiza wyników sprzedaży – jest to zadanie niełatwe, ponieważ konieczne jest zebranie danych z różnych źródeł, uporządkowanie ich oraz porównanie. Powyższe aspekty stanowią znaczące utrudnienia w prowadzeniu biznesu… a co jeśli można je wszystkie wyeliminować? Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pozwoli Ci przezwyciężyć wady i cieszyć się wszystkimi zaletami wielokanałowego biznesu e-commerce!

Integracja Allegro PrestaShop umożliwia automatyczną synchronizację danych w sklepie internetowym oraz serwisie aukcyjnym. Dzięki automatyzacji możemy zapomnieć o drobiazgowej, powtarzalnej pracy polegającej na zmianie informacji o każdym produkcie po kolei, aby ujednolicić dane na wszystkich stronach. System zrobi to za nas, a my będziemy mogli poświęcić ten czas na bardziej angażujące zadania. Dodatkowo, wyeliminujemy ryzyko wystąpienia błędów. Brzmi dobrze? Nie czekaj i rozwiń swój biznes e-commerce! Jeśli nie wiesz, jak zintegrować PrestaShop z Allegro, warto powierzyć to zadanie ekspertom w tej dziedzinie – implemo.pl oferuje profesjonalną pomoc w ulepszeniu obsługi sprzedaży internetowej. 

Dwukierunkowa integracja

Dwukierunkowa integracja Allegro PrestaShop pozwala zniwelować ryzyko wystąpienia jakichkolwiek rozbieżności między tymi platformami. Synchronizacja danych zapewnia, że wszystkie procesy przebiegają sprawniej. W kilka chwil możemy umieścić wybrane produkty ze sklepu internetowego na serwisie aukcyjnym. Dodatkowo, po sprzedaży towaru w jednym miejscu, dzięki integracji dojdzie do zmniejszenie liczby dostępnych produktów także na drugiej platformie. Warto również wspomnieć o możliwości automatycznej zmiany wszelkich danych dotyczących nawet tych trwających aukcji.

Aktualizacja stanu magazynu

Bieżąca aktualizacja stanu magazynu pozwala sprzedawcom na uzyskanie informacji o zapasach oraz planowanie terminów nowych dostaw. Integracja Allegro PrestaShop to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu nie ma konieczności logowania się do różnych systemów niezliczoną ilość razy dziennie i wprowadzania zmian, jak i upewniania się co do ich poprawności. Dzięki połączeniu kanałów sprzedaży, oprogramowanie automatycznie aktualizuje stan magazynu, z chwilą, kiedy klient dokona zakupu. 

Integracja Allegro PrestaShop oferuje jeszcze jedno udogodnienie. Pozwala ona na zamykanie konkretnych ofert, kiedy tylko w systemie pojawi się informacja o braku produktu w magazynie, jak i wznowienie jej, gdy uzupełnimy zapasy.

Synchronizacja cen

Dzięki integracji Allegro PrestaShop nie musimy martwić się o ręczną synchronizację cen widocznych na różnych kanałach sprzedaży. Oprogramowanie zapewnia nam możliwość dowolnego ustalenia ich wysokości – możemy wybrać jednakową cenę na dwóch kanałach bądź różnicować je. Niezależnie od tego, czy preferujesz wyznaczanie indywidualnych kwot dla każdego produktu, czy wolisz ustawianie narzutu procentowego dla całej oferty na konkretnym serwisie, możesz dokonać tego w kilka chwil. 

Zintegrowany e-commerce sprawia, że wszystko znajduje się pod Twoją kontrolą. Dzięki integracji PrestaShop z Allegro zyskasz dokładny wgląd na każdy aspekt działalności, jak i zaoszczędzisz wiele czasu, który możesz poświęcić na planowanie rozwoju firmy. Nie czekaj ani chwili dłużej i usprawnij swój biznes!