wtorek, 20 październik 2020 18:56

Gdzie uciec od miejskiego zgiełku

Karkonosze z dziećmi Karkonosze z dziećmi

Mieszkanie w dużym mieście ma wiele zalet - obecność niezbędnej infrastruktury, duży wybór sklepów, obiektów sportowo-rekreacyjnych, placówek medycznych, a także centrów rozrywkowych.

Jednak życie w dużej miejscowości wiąże się również z pewnymi niedogodnościami, takimi jak uliczny zgiełk i hałas oraz ciągły pośpiech jej mieszkańców. Warto więc raz na jakiś czas odpocząć sobie od takiego miejskiego gwaru i razem z rodziną udać się na wycieczkę, która pozwoli nam się wyciszyć i zrelaksować. Oto kilka pomysłów na spędzenie miłego czasu poza miastem.

1. Weekend w środku lasu

Filozofia slow life zyskuje w Polsce coraz większą popularność, co zaowocowało powstaniem niezwykłych miejsc na łonie natury, gdzie właściciele oferują nocleg, przepyszną kuchnię w stylu slow food i moc atrakcji związanych z naturą czy z tzw. “powrotem do korzeni”. W takich miejscach nie znajdziemy telewizora, taniej kuchni pełnej przetworzonych produktów. Tam wszystko jest naturalne, precyzyjnie wyselekcjonowane, aby swoim gościom dać coś wyjątkowego, czego raczej nie znajdą w dużym mieście. Takie ośrodki będą idealnym miejscem wypoczynku dla rodzin z dziećmi, gdyż panująca tam atmosfera będzie sprzyjała wspólnemu spędzaniu czasu i zacieśnianiu rodzinnych więzi.

2.  Wycieczka w góry

 Nic tak nie wycisza jak góry. Niemal w każdej części Polski możemy znaleźć tereny górzyste, które będą doskonałą bazą wypadową dla całej rodziny. My polecamy w szczególności wycieczkę w Karkonosze z dziećmi, gdzie znajdziemy sporo szlaków o zróżnicowanym poziomie trudności. Wyjście z maluchami na szlak będzie świetną okazją nie tylko do aktywności fizycznej, ale również do tego, aby przekazać dzieciom trochę historii związanej z tymi górami, opowiedzieć o roślinności i zwierzętach, które tam zamieszkują. Będzie to zatem praktyczna lekcja przyrody i geografii. Samo natomiast wejście na szczyt będzie dla dzieci źródłem mnóstwa satysfakcji i mimo zmęczenia, będą one miło wspominać taki wypad.

3.  Na rowery

Wycieczka rowerowa to kolejny pomysł na odcięcie się od miejskiego zgiełku, nawet jesienią, o ile temperatura będzie sprzyjała takiej aktywności. Organizując wycieczkę rowerową z dziećmi, warto wybrać trasy na dość płaskim podłożu, ewentualnie z niewielkimi wzniesieniami, z którymi maluchy bez problemu sobie poradzą. Dobrze jest również zaplanować jakieś atrakcje po drodze, które urozmaicą monotonną i długą jazdę na rowerze. Mogą to być przystanki na zwiedzanie ciekawych obiektów i zabytków znajdujących się przy trasie, a także postoje na zjedzenie przekąski i odpoczynek. Warto wybierać trasy znajdujące się w pobliżu lasów, łąk czy pól, które będą oddalone od ruchliwych ulic i miejskich zabudowań. Wycieczka rowerowa może być także świetną okazję do obcowania z przyrodą, a ta jesienią jest wyjątkowo urokliwa. Nie zapomnijmy więc zabrać ze sobą aparatu, którym uwiecznimy piękne chwile z rodziną na tle niesamowitego, jesiennego krajobrazu.

Wypad za miasto z dziećmi to idealny sposób na wspólne spędzenie czasu, a także odcięcie się od codzienności i szybkiego, miejskiego tempa życia.

Czytany 72 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.