sobota, kwiecień 20, 2024
czwartek, 22 czerwiec 2023 16:16

Fotele balkonowe - jak stworzyć wygodne miejsce do relaksu na balkonie?

Fotele balkonowe Fotele balkonowe mat. prasowe

 

Balkon to nasz kawałek przestrzeni, gdzie możemy cieszyć się świeżym powietrzem i widokami, dlatego ważne jest, aby stworzyć w nim przytulną i przede wszystkim wygodną przestrzeń. Kluczowym elementem balkonowej strefy relaksu będą oczywiście fotele! Książka w dłoń, do tego ulubiona kawa czy herbata i odpoczynek na świeżym powietrzu gotowy!

 

Wybierając fotele balkonowe, warto pamiętać o kilku kwestiach i rozważyć wiele możliwości. W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, jak stworzyć wygodne miejsce do relaksu na balkonie! Zapraszamy do lektury.

Wybór foteli balkonowych: komfort przede wszystkim

Podstawowym kryterium przy wyborze foteli balkonowych powinien być ich komfort. Dlaczego? Oczywiście jeśli przy okazji można stworzyć aranżację, która cieszy oko - wspaniale! Jednak głównie powinno zależeć nam na wygodzie. W końcu cóż nam po pięknych fotelach, jeśli ich siedziska nie będą dla nas komfortowe i nie będziemy mieli ochoty spędzać czasu na balkonie?

Wybierając fotele ogrodowe,warto więc zwrócić uwagę na siedzisko i oparcie. Siedzenie powinno być miękkie i wygodne, a oparcie możliwie wysokie, dla zachowania komfortowej pozycji. Warto również sprawdzić, czy fotel posiada podłokietniki - w przypadku klasycznych krzeseł do stołu nie mają one aż tak dużego znaczenia, ale przy fotelach, taki dodatek potrafi znacząco podwyższyć komfort ich użytkowania. 

Dodatkowo, warto wybrać takie fotele, które wykonane są z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne, jak promieniowanie UV czy deszcz. Dzięki temu, nie stracą swojego wyglądu i posłużą ci na dłużej! Warto zainwestować w lepsze materiały i porządniejszy fotel - jest to lepsza opcja, niż wymiana foteli co sezon.

A może fotel bujany?

Jeśli chcesz w pełni zrelaksować się na balkonie, fotel bujany może być idealnym rozwiązaniem dla ciebie! Delikatne kołysanie zapewni ci dodatkową przyjemność i uczucie rozluźnienia w całym ciele. Fotele bujane są również doskonałe do czytania książki lub delektowania się poranną kawą na balkonie. Warto jednak pamiętać, że przed zakupem należy upewnić się, czy mamy odpowiednią przestrzeń na balkonie, aby swobodnie kołysać się na fotelu. W przypadku małych balkonów, lepszym rozwiązaniem może być klasyczny fotel, aby zostawić jeszcze przestrzeń na inne meble.

Modne fotele balkonowe w kształcie kokonów

Wyraźnym trendem wśród mebli balkonowych są ciekawe fotele w kształcie kokonów. Ich charakterystyczna forma sprawia, że tworzą przytulną przestrzeń do relaksu i odpoczynku. Fotele w kształcie kokonów są zazwyczaj wyposażone w miękkie poduszki i zapewniają też poczucie intymności. Doskonale sprawdzą się na balkonach, które są narażone na wiatr, ponieważ ich konstrukcja chroni przed przeciągami. Fotele kokony mogą być podwieszane lub ze specjalnymi stojakami.Na balkon lepiej się sprawdzą modele na stojakach, zwłaszcza w przypadku balkonów w bloku.

Balkonowa aranżacja, czyli co oprócz foteli?

Oprócz wyboru odpowiednich foteli balkonowych, warto pomyśleć także o innych elementach aranżacji balkonu. Tutaj wszystko będzie zależało od metrażu! To on determinuje, na co możesz sobie pozwolić, a z czego musisz zrezygnować w kwestii balkonowej aranżacji.

Co warto rozważyć?

Dobrze dobrana roślinność, takie jak kwiaty i doniczki z zielonymi roślinami, nada twojemu balkonowi przyjemny i relaksujący klimat. Możesz się też zastanowić nad swoim małym balkonowym ogródkiem - może uda ci się zmieścić świeże zioła w wiszących doniczkach? Warto również umieścić na balkonie stolik boczny lub mały stolik kawowy, na którym będziemy mogli postawić filiżankę herbaty czy książkę. Dodatkowo,w stworzeniu przytulnej atmosfery z pewnością pomogą lampiony lub świeczki! Przyjemne, ciepłe światło doda harmonijnego nastroju.

'