piątek, 26 czerwiec 2020 18:07

Domowe sposoby na kaca

Sposoby na kaca Sposoby na kaca

Kac, który pojawia się po alkoholowych ekscesach, nie jest niczym nadzwyczajnym, choć oczywiście dość nieprzyjemnym. By złagodzić jego skutki, możemy stosować specjalistyczne preparaty, które mają ukierunkowane działanie. Ale możemy także sięgnąć po sprawdzone, domowe sposoby, wspierające nas w walce z syndromem dnia poprzedniego.

Sposób na kaca nie jedno ma imię           

Zanim poznaliśmy i opracowaliśmy skuteczne sposoby na kaca w postaci suplementów diety, każdy z nas radził sobie używając tego, co było dostępne w domu. Wielu z nas może potwierdzić, że są to dość skuteczne sposoby – połączone w całość anty-kacowej kuracji pomagają wrócić do formy.

 

By pozbyć się kaca, trzeba przede wszystkim dostarczyć organizmowi witamin, minerałów i innych ważnych substancji, które wypłukał alkohol. Warto także wesprzeć ciało w metabolizowaniu alkoholu i usuwaniu go. 

 

Jak pozbyć się kaca przy pomocy domowego jedzenia i picia? 

Naszymi sprzymierzeńcami w walce z kacem będą odpowiednie napoje i posiłki. Te produkty większość z nas znajdzie w swojej lodówce albo jest je w stanie samodzielnie przygotować. Zacznijmy od zbawiennie działającej witaminy C, a skoro witamina C, to oczywiście kiszonki. Kiszona kapusta i ogórki, soki z nich pochodzące, zupy – kapuśniak i ogórkowa to idealne domowe sposoby na kaca.

 

Wielu z nas nie pogardzi również domowym rosołem – i słusznie, zawiera potrzebne nam białko i tłuszcze. Podobnie jak jajka, które dodatkowo są bardzo odżywcze, bogate w aminokwasy i cysteinę – te substancje również trzeba uzupełnić.

 

Inne domowe sposoby na kaca 

Świetnym sposobem na kaca, który każdy może praktykować w zaciszu swojego domu, jest po prostu sen. Po zakrapianej imprezie organizm potrzebuje sporo zasobów energii, by wrócić do formy. Najłatwiej i najskuteczniej je zregenerować właśnie przez sen.

 

Inny dobry sposób na przyspieszenie procesu „dobrzenia”, to wsparcie organizmu w usuwaniu poalkoholowych toksyn. Tu wystarczy wskoczyć pod prysznic i polewać się zamiennie ciepłą i zimną wodą.

2kc.pl - polecany suplement diety na kaca

Czytany 149 razy

Media

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.