niedziela, czerwiec 23, 2024
czwartek, 30 listopad 2023 12:03

Depilacja laserowa – czy warto?

Depilacja laserowa całego ciała Depilacja laserowa całego ciała mat.prasowe

Depilacja laserowa, inaczej laserowe usuwanie owłosienia, to metoda pozbywania się niechcianych włosów, polegająca na poddaniu skóry działaniu wiązki światła laserowego o określonej długości fali, dopasowanej do barwy włosów. Promień lasera wnika w skórę na głębokość mieszka niedojrzałych włosów i niszczy je, nie uszkadzając tkanek wokół. Dowiedz się więcej na ten temat!

  1. Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?
  2. Ile kosztuje i ile trwa depilacja laserowa?
  3. Czy depilacja laserowa boli i jakie daje efekty?
  4. Kto może skorzystać z zabiegu depilacji laserowej?
  5. Laserowe usuwanie owłosienia – jak się przygotować?

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Zanim rozpocznie się depilację laserową całego ciała, należy dokładnie ogolić skórę. Podczas samego zabiegu pacjent leży na fotelu, a lekarz przykłada laser diodowy do kolejnych partii ciała. Zabieg jest bezbolesny, choć niektórzy odczuwają lekkie ukłucia lub ciepło. Po usunięciu niechcianego owłosienia na skórze mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia i obrzęki, które szybko mijają.

Ile kosztuje i ile trwa depilacja laserowa?

Cena zabiegów depilacji laserowej zależy od obszaru ciała i użytego lasera. Średnio za jedną sesję na podudzia lub łydki trzeba zapłacić ok. 300-500 zł. Laserowe usunięcie owłosienia z całego ciała kosztuje od 2 do 5 tys. zł. Pełny efekt wymaga 6-12 sesji w odstępach 6-8 tygodniowych.

Czy depilacja laserowa boli i jakie daje efekty?

Choć depilacja laserem nie należy do bolesnych zabiegów kosmetycznych, wrażliwsi pacjenci mogą odczuwać dyskomfort w jej trakcie. Jednak efekty są tego warte – laser redukuje owłosienie nawet o 90%, na wiele lat. Włosy stają się cieńsze, jaśniejsze i rosną wolniej. Aby utrzymać rezultaty, co jakiś czas trzeba wykonać zabieg przypominający.

Warto nadmienić, że jest to o wiele bardziej komfortowa metoda usuwania owłosienia niż depilacja woskiem.

Kto może skorzystać z zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa całego ciała jest zalecana osobom z ciemnym zarostem i jasną cerą, gdyż w ich przypadku uzyskuje się najlepsze efekty. W przypadku jasnych włosów laser może okazać się nieskuteczny. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także niektóre schorzenia skóry, przyjmowanie niektórych leków oraz ciąża i karmienie piersią.

Laserowe usuwanie owłosienia – jak się przygotować?

Przed laserową depilacją owłosioną skórę należy dokładnie ogolić. Nie wolno stosować kremów z filtrem UV, a także autobronzantów i perfum na minimum 2 tygodnie przed zabiegiem. W dniu wykonania depilacji skóra powinna być czysta, sucha i niepodrażniona.

Depilacja laserowa- czy warto? Jak najbardziej!