środa, lipiec 24, 2024
niedziela, 05 marzec 2023 14:02

Czym zajmuje się flebologia?

Flebolog Warszawa Flebolog Warszawa Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Flebologia to nauka skupiająca się na leczeniu żylaków, pajączków i zapalenia żył. Obejmuje także profilaktykę chorób naczyń. Lekarz zajmujący się tym zagadnieniem musi współpracować także z innymi specjalistami, w związku ze złożonością tego zagadnienia.

Kim jest flebolog?

Flebolog Warszawa to lekarz, którego specjalnością jest diagnostyka chorób żył, jak i wszelkich schorzeń, jakie występują w tym obrębie. Flebolog Warszawa gwarantuje kompleksowe podejście do układu żylnego. Jednocześnie posiada również inne specjalności, co gwarantuje mu całościowe podejście do pacjenta.

Leczenie chorób przez flebologa - czym dokładnie się zajmuje?

Flebologia obejmuje szereg schorzeń, a oprócz tego, że pomaga w leczeniu niewydolności żylnej, zajmuje się także pajączkami, żylakami, owrzodzeniem żylaków, zakrzepicą żylną i wieloma innymi.

Problem z żyłami dotyczy prawie 40 % kobiet i mężczyzn w naszym kraju. Często jednak jest bagatelizowany, a leczeniem chorób żył pacjenci zajmują się zwykle, gdy jest już tak naprawdę za późno na skuteczne działanie. Klinika flebologii przyjmuje wielu pacjentów, u których niestety doszło do martwicy i konieczna jest amputacja kończyny. Wszystko dlatego, że leczenie chorób żył zostało zaplanowane za późno. Chirurg naczyniowy może jedynie usunąć martwe tkanki, nie jest jednak w stanie inaczej pomóc pacjentowi.

Należy pamiętać, że w klinice flebologii można otrzymać fachową i specjalistyczną pomoc, ale tylko wtedy, gdy zgłosimy się na czas do lekarza.

Choroby żył a cukrzyca

Choroby zakrzepowo-zatorowe żył są bardzo częstym następstwem cukrzycy, z którą boryka się wielu pacjentów. Niezdrowy tryb życia, uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowa dieta powodują, że diabetolog ma pełne ręce roboty. Często lekarz tej specjalności współpracuje z flebologiem, aby zapewnić pacjentowi jak najlepsze leczenie.

Profilaktyka niezwykle ważna w leczeniu niewydolności żylnej

Regularne wykonywanie badań i reagowanie na niepokojące zmiany na ciele ma ogromne znaczenie w leczeniu niewydolności żylnej. Klinika flebologii zachęca pacjentów, aby umawiali się na wizyty, jeżeli mają widoczne przez skórę, kręte żyły, brązowe przebawienia na skórze, ciężko gojące się rany czy obrzęki pojawiające się wokół kostek. Centrum profilaktyki wyda zalecenia, dzięki którym można będzie zapobiec wielu groźnym sytuacjom zdrowotnym.

Flebolog Warszawa - podsumowanie

Leczenie większości schorzeń związanych z żyłami obecnie nie wymaga hospitalizacji. Technika poszła tak do przodu, że możliwe jest wykonywanie zabiegów laserowych. Klinika flebologii dba o to, aby pacjenci mieli dostęp do najlepszych specjalistów.