sobota, czerwiec 15, 2024
wtorek, 23 styczeń 2024 14:09

Czym jest szwedzka filozofia lagom?

Naturell Naturell adobestock

Porównywana do hygge czy minimalizmu, przyniesie Ci równie dużo korzyści, ale przy mniejszej ilości wyrzeczeń. Dowiedz się, na czym polega lagom.

 

"Lagom" to szwedzka filozofia życia, która skupia się na umiarkowaniu, równowadze i satysfakcji z tego, co mamy. Słowo "lagom" nie ma dosłownego tłumaczenia na inne języki, ale można je zinterpretować jako "właśnie w sam raz", "nie za dużo, nie za mało", czy "właśnie tyle, ile trzeba". Ten koncept odzwierciedla podejście do życia, które dąży do równowagi, harmonii i umiarkowania we wszystkim, co robimy.

Lagom - czym różni się od hygge?

W przeciwieństwie do innych trendów, takich jak minimalizm, który promuje posiadanie jak najmniej rzeczy, czy duńskie hygge, które skupia się na poczuciu komfortu i przytulności, lagom nie nakłada na nas konkretnych reguł. Jest to raczej filozofia życia, której celem jest znalezienie złotego środka we wszystkim, co robimy.

W praktyce lagom przekłada się na wszystkie strefy życia. W odniesieniu do jedzenia, filozofia lagom promuje umiarkowanie - jedzenie dokładnie tyle, ile nasz organizm potrzebuje, bez przejadania się, ale też bez głodzenia. To oznacza jedzenie zdrowych, zbilansowanych posiłków, ale też pozwolenie sobie na ulubiony deser od czasu do czasu - wszystko w umiarkowanych ilościach.

Podobnie w kwestii pracy, lagom promuje równowagę między pracą a czasem wolnym. Chodzi o to, aby być zaangażowanym i produktywnym w pracy, ale jednocześnie znaleźć czas na odpoczynek, rekreację i relaks. To również oznacza znalezienie równowagi między ambicją a satysfakcją z tego, co już osiągnęliśmy.

Lagom - mniej znaczy więcej

Filozofia lagom odnosi się również do naszego podejścia do konsumpcji. Chodzi o to, aby kupować i posiadać tylko te rzeczy, które są nam naprawdę potrzebne, zamiast gromadzić przedmioty, które nie przynoszą nam żadnej wartości. To oznacza wybieranie jakości nad ilością, i docenianie tego, co już mamy.

Co więcej, lagom jest zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju i ekologicznego trybu życia. Dążenie do umiarkowania może pomóc nam zmniejszyć nasz ślad węglowy, ograniczyć ilość generowanych odpadów i zredukować nasz wpływ na środowisko.Może to wiązać się z takimi decyzjami w życiu codziennym jak wybór roweru zamiast samochodu, ograniczenie konsumpcji mięsa, lub wybór produktów lokalnych, czy ekologicznych zamiast tych masowo produkowanych. Podobnie wybór nieprzetworzonego jedzenia, kosmetyków i detergentów bez szkodliwych substancji oraz naturalnych suplementów, takich jak Naturell.

Naturell - w zgodzie ze szwedzką filozofią życia

Suplementy Naturell zostały stworzone w oparciu o filozofię lagom, ponieważ w myśl tej filozofii są dokładnie „w sam raz”. Mają one dostarczyć Twojemu organizmowi dokładnie to, czego potrzebuje. Ani mniej, ani więcej. W ofercie Naturell znajdziesz zarówno uniwersalne witaminy dla kobiet, witaminy dla mężczyzn, składniki mineralne, ekstrakty roślinne udowodnionym działaniu, kwasy omega, odpowiednio skomponowane suplementy dla dzieci, jak i preparaty dla wegan.

Naturell stawia na metylowane-aktywne, organiczne  i naturalne składniki w swoich suplementach. Na wielu produktach znajdziesz też informację o tzw. czystym składzie. Oznacza to, że w preparatach Naturell nie ma składników wypełniających, barwników czy konserwantów syntetycznego pochodzenia.