sobota, czerwiec 22, 2024
poniedziałek, 07 marzec 2022 19:42

Czym jest sklep convenience?

sklep convenience sklep convenience pixabay

Niewielkie sklepy osiedlowe stały się doskonałym miejscem na elastyczne realizowanie licznych potrzeb konsumentów. W końcu pozwalają one na błyskawiczne zakupy podstawowych artykułów, pozwalając na ogromną oszczędność czasu. Sklep tego rodzaju to tzw. sklep convenience. Omawiamy, czym się on charakteryzuje.

Artykuły, które zawsze się przydadzą

Ideą sklepu osiedlowego jest dostarczenie Ci wszystkich towarów i usług, które są Ci niezbędne. Nie mogłoby więc obyć się bez szeregu produktów spożywczych, które pozwolą Ci na przyrządzenie śniadania, czy też które szybko uzupełnią braki w Twojej lodówce. Oczywiście kupisz też przekąski, napoje, a nawet świeże pieczywo.

A to dopiero początek: sklepy osiedlowe pozwolą Ci na szybki zakup środków czystości czy chemii sprzątającej. W dobrym sklepie convenience nabędziesz codzienną prasę, zapłacisz rachunki, wypłacisz pieniądze, a nawet wypijesz kawę czy zjesz smaczną, gotową kanapkę. Sklep tego typu oferuje wszystko to, co może być Ci potrzebne w drodze do pracy, czy podczas szybkich zakupów.

Obecnie dominują sieci sklepów spożywczych

Od dłuższego czasu możemy obserwować znaczący wzrost znaczenia sieciowych sklepów osiedlowych. Skąd taki trend? Mianowicie rozbudowana sieć sklepów spożywczych jest w stanie zapewnić konsumentom bardzo korzystne ceny towarów, mogące konkurować z cenami nawet największych hipermarketów. Przykładem jest sieć Żabka, której właścicielem jest Żabka Polska, będąca dominującą jednostką w Grupie Żabka.

Wysoki poziom usług gwarantowanych konsumentom jest utrzymywany przede wszystkim przez słuchanie potrzeb konsumentów i ciągłe dopracowywanie oferty sklepów. Każdy sklep convenience należący do Grupy Żabka charakteryzuje się nowoczesnym zapleczem i możliwością błyskawicznego załatwienia swoich spraw, pozwalając na oszczędność niezwykle cennego czasu.

W znanym będzie Ci lepiej

Ideą dużych sieci sklepów jest stworzenie takiego ekosystemu, w którym klient zawsze będzie mógł się odnaleźć – bez względu na placówkę, którą odwiedzi. Z tego względu umeblowanie lokalu, rozmieszczenie w nim towaru, czy też oferta, będą zawsze do siebie zbliżone. Dzięki temu klient zawsze czuje się znajomo i z łatwością odnajdzie się nawet w nowo odwiedzonej placówce sieci.

Sklepy osiedlowe, których właścicielem jest Żabka Polska, posiadają także szereg towarów kojarzonych właśnie z daną siecią. Klient może więc kupić swoje ulubione towary bez względu na to, w jakim rejonie kraju odwiedzi sklep. Wciąż jednak okazuje się, że klienci cenią sobie towary lokalne – dlatego więc oferta w sklepach opiewa również na szereg unikalnych produktów.

Sklep zawsze blisko ciebie

W sklepach osiedlowych najważniejsze jednak jest to, że znajdziesz w nich wszystkie najbardziej podstawowe artykuły. Możesz zakupić tu zarówno artykuły sanitarne, jak i kupić prasę i wypić smaczną kawę. Obecnie dominują marki sklepów, których właścicielami jest wybrana sieć sklepów spożywczych, taka jak np. Żabka. Przekłada się to na korzystniejsze ceny dla klientów.