środa, 16 wrzesień 2020 12:56

Czy warto stosować mydła w płynie?

Mydło w płynie Mydło w płynie

Według światowego lidera rozwiązań z zakresu higieny, człowiek dotyka codziennie różnych przedmiotów, poprzez które na dłonie przechodzi do nawet 10 000 drobnoustrojów. Młoda osoba, która jest zdrowa, posiada organizm bez problemu radzący sobie z nimi wszystkimi.Jednak osoby starsze, osłabione lub schorowane, narażone są najbardziej na działanie mikrobów, które mogą wywołać się różnego rodzaju choroby. Dlatego warto utrzymywać cały czas prawidłową higienę osobistą i zapobiegać infekcjom poprzez regularne mycie rąk.

Jak pozbyć się bakterii z dłoni?

Oczywiście najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się wszelkich chorobotwórczych drobnoustrojów z naszych dłoni jest ich dokładne mycie i suszenie. Na jednym centymetrze kwadratowym skóry znajduje się nawet 5 milionów komórek drobnoustrojów, z czego większość jest pożyteczna dla mikroflory skóry.

Do dłoni przyczepiają się różnego rodzaju patogeny i pałeczki:

  • E coli,

  • gronkowca złocistego,

  • salmonelli,

  • wirusów rota i rihno,

  • oraz jaja pasożytów.

Warto wiedzieć, że dokładne mycie rąk przez 15 sekund pod wodą z mydłem, pomaga zlikwidować już nawet 90% występujących bakterii. Natomiast w przypadku gdy będziemy myć ręce co najmniej 30 sekund to mamy bardzo duże szanse na całkowite zmycie wszystkich przenoszonych zarazków.

Czy mydła w płynie skutecznie myją ręce?

Najlepsze mydło w płynie do oczyszczania dłoni wykazuje niskie pH, które jest zbliżone do pH skóry. W ten sposób kosmetyk bardzo delikatnie i dokładnie usuwa całkowicie brud występujący na rękach oraz wszelkiego rodzaju bakterie, a przy tym nie podrażnia naskórka.

Dodatkowym plusem mydeł w płynie jest to, że są one wzbogacane specjalnymi środkami nawilżającymi, dzięki czemu każde mycie dłoni sprawia, iż są one dodatkowo odpowiednio natłuszczone i wydają się być miękkie w dotyku. Producenci dodają również do płynnych mydeł różnego rodzaju składniki antybakteryjne, po to, aby zwiększyć ich skuteczność i dokładnie usuwać zarazki z dłoni.

Jak wybrać dobry dozownik do mydła w płynie?

Kiedyś dozowniki do mydła w płynie używane były głównie w toaletach publicznych. Jednak w obecnych czasach coraz więcej osób decyduję się na to, aby zastosować takie urządzenie we własnym domu.

Warto postawić na takie rozwiązanie, ponieważ dozownik ogranicza kontakt użytkowników z bakteriami, co jest bardzo istotne w przypadku gdy chcemy zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz małych dzieci. Nie trzeba również usuwać z umywalki brzydkich śladów, które często pozostawione są po zwykłym mydle w kostce.

Korzystanie z dozownika do mydła w płynie jest również wygodniejsze i ogranicza koszty, ponieważ najczęściej duże kanistry kosztują znacznie mniej niż tradycyjne kostki. Nowoczesny design pozwala także zapewnić wysoką estetykę wnętrza łazienki.

Dozowniki na mydło w płynie wyróżniamy również pod względem użytkowania. Najpopularniejsze są manualne, które cechują się niską ceną, bogatym wyborem różnych kolorów i kształtów oraz pasują do praktycznie każdej łazienki. Popularność zdobywają również dozowniki łokciowe, montowane na ścianie, które eliminują potrzebę używania rąk do pobrania mydła.

W ostatnim czasie największym zainteresowaniem cieszą się bezdotykowe dozowniki automatyczne. Występują w wariancie wolnostojącym i naściennym. Ich największymi zaletami są: bezdotykowa obsługa, kontrola nad z użyciem mydła, nowoczesne wykończenie oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

Czytany 141 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.