środa, 24 listopad 2021 17:22

Czy masło orzechowe jest zdrowe?

masła orzechowe w biozdrowy.pl masła orzechowe w biozdrowy.pl pixabay

Masło orzechowe jest jednym z największych przysmaków małych i nieco większych łasuchów.

Jednak czy zajadanie się nim to dobry pomysł? Na temat masła orzechowego krąży wiele niedomówień. Dlatego też warto wiedzieć, czy jedzenie go jest zdrowe, a także czym kierować się przy wyborze masła orzechowego, aby wybrać najbardziej wartościowy produkt.

Masło orzechowe – jeść czy nie jeść?

Dobrej jakości masło orzechowe jest wykonywane z orzeszków ziemnych (czasami również innych np. nerkowców) prażonych z dodatkami. Same orzeszki ziemne mają wiele cennych dla zdrowia składników – witamin i minerałów, wśród których wymienić można między innymi: witaminy C, E i A, a także cynk, żelazo, fosfor, selen czy magnez. Mogą je jeść zarówno osoby z cukrzycą (niski indeks glikemiczny), a także osoby dbające o swoją wagę (niska kaloryczność). Więcej informacji na temat właściwości maseł orzechowych znajdziesz na stronie: https://biozdrowy.pl.

Czym się kierować wybierając masło orzechowe?

Jednak, żeby masło orzechowe faktycznie było dobre i „oddawało” wszystko dobre, co jest zawarte w orzechach, z jakich zostało wyprodukowane, należy wybrać odpowiedni produkt. Przede wszystkim warto unikać produktów z długą listą składników. Im ich jest mniej, tym lepiej. Przykładowo wystarczą w składzie same orzeszki lub niewielki dodatek soli, aby podbić ich smak. Należy się wystrzegać mas orzechowych, gdzie orzechów jest bardzo mało, a reszta produktu to wypełniacze takie jak olej palmowy. Warto też unikać produktów o wysokiej zawartości cukru. Dobrej jakości produktów warto szukać w sklepach ze zdrową żywnością, które specjalizują się w sprzedaży bio jedzenia. Przykładem mogą tutaj być masła orzechowe w biozdrowy.pl. Oprócz masła orzechowego można znaleźć w nich także szereg ciekawych przypraw, które urozmaicają smak przygotowywanych potraw. Dostępne są w nich również często różnego rodzaju suplementy diety wspomagające funkcjonowanie organizmu, które produkowane są na bazie naturalnych składników.