sobota, czerwiec 15, 2024
piątek, 10 marzec 2023 19:22

Bezpieczny, zdrowy i komfortowy sen niemowlaka

śpiworek do spania śpiworek do spania https://www.whitebee.pl/

Zdrowy sen jest bardzo ważny dla każdego człowieka. Szczególnie istotny jest jednak w przypadku małych dzieci.

Podczas nocnego wypoczynku, ale i drzemek w ciągu dnia maluchy regenerują się. Efektywny sen pozwala także im na lepszy rozwój. Jednym z czynników, który wpływa na komfort snu, jest dobrze dobrana pościel. Zobacz, na jakie produkty dla niemowląt warto zwrócić uwagę.

Pościel z wypełnieniem – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Jednym z podstawowych czynników, na jaki należy zwrócić uwagę przy wyborze pościeli dla dziecka, jest to, z jakiego materiału jest ona wykonana. Tutaj sprawdzą się przede wszystkim naturalne materiały takie jak tkanina bawełniana czy ta z dodatkiem włókien bambusowych czy lnianych. Pozwala ona bowiem skórze oddychać i zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki czemu dziecko nie przegrzewa się w nocy i zmniejsza się ryzyko tego, że będzie się często wybudzało ze snu. Ciekawym rozwiązaniem jest pościel z wypełnieniem, które jest zszyte z poszewkami. Sprawia to, że wypełnienie utrzymuje się zawsze na swoim miejscu, nie roluje i nie odkształca, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Zwróć uwagę także na to, z czego wykonane jest wypełnienie. Powinien to być hipoalergiczny materiał, który również będzie oddychał i zapewniał swobodny przepływ powietrza. Będzie to miało znaczny wpływ na komfort snu twojego dziecka.

Śpiworki dla niemowlaków – kiedy się sprawdzą?

Kolejną propozycją, którą warto rozważyć, jest śpiworek do spania. Jest to dobre rozwiązanie, szczególnie, gdy maluch śpi niespokojnie lub często się rozkopuje z pościeli czy kocyka. Wybierając śpiworek dla dziecka, zwróć uwagę na to, aby był odpowiednio dobrany pod względem rozmiaru. Wówczas dziecko będzie miało zapewnioną swobodę ruchów. Podobnie jak w przypadku pościeli, zwróć uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest produkt. Śpiworki sprawdza się nie tylko w domu w czasie nocnego wypoczynku, ale także podczas spacerów, gdy dziecko będzie drzemało.